Lamborghini stworzy model Carbera LP600-4 ?

5 kwietnia 2011
Bez kategorii, Lamborghini Nowości

Koncern wściekłego byka pokazał właśnie swój najnowszy model Aventador z mocnym silnikiem V12 pod maską. Dotychczasowy, topowy V10 musi usunąć się w cień. W związku z tym chcemy przekazać Państwu ciekawe informacje nt. zastępującego Gallardo modelu Cabrera, który może dysponować mocą nawet 600 KM.

Wiadomość ta nie jest bardzo zaskakująca, gdyż Lamborghini przez lata produkcji Gallardo prezentowało kolejne wersje, których moc wciąż rosła i nieśmiało zbliżała się do granicy 600 koni. Produkowany od 2003 roku model zostanie zastąpiony nowym, który podobnie jak Aventador będzie oparty na kompozytowej konstrukcji monococque, dzięki czemu nadwozie będzie jednocześnie lekkie i bardzo bezpieczne.

Pięciolitrowa V10-ka po premierze dysponowała mocą 500 KM, ostatnia wersja Gallardo LP570-4 Superleggera osiągała już 570 KM. Fani marki nie mają wątpliwości, ze granica 600 koni zostanie przełamana przez nowy model już niedługo. Jego premiera zapowiadana jest na 2012 rok – czy zobaczymy wtedy monstrum o nazwie Carbera LP600-4?

źródło: wł

Leave A Comment