Elektryczna KIA Naimo debiutuje w Seulu

5 kwietnia 2011
Bez kategorii, Kia Nowości

Kia podczas salonu w Seulu pokazała już trzeci w tym roku samochód elektryczny. Auto nazwane Naimo (od koreańskiego słowa Ne-mo oznaczającego „kwadratowy kształt”) to 3,9 metrowy, czteromiejscowy crossover.

Elektryczna KIA Naimo debiutuje w Seulu Elektryczna KIA Naimo debiutuje w Seulu Elektryczna KIA Naimo debiutuje w Seulu Elektryczna KIA Naimo debiutuje w Seulu

Naimo wyposażono w duży, niesymetrycznie dzielony szklany dach, ledowe lampy przednie i tylne oraz kamery zamiast bocznych lusterek. Z ciekawych rozwiązań warto jeszcze wspomnieć o braku wycieraczek, zamiast nich zastosowano specjalny nadmuch powietrza oczyszczającego szybę.

We wnętrzu znajdziemy zaskakującą prostokątną kierownicę, wykończenia wykonane z koreańskiego dębu, płaską podłogę wyglądającą jak szary papier, oraz nowoczesny, transparentny panel wskaźników, wykonany w technologii LED. Auto nie posiada środkowych słupków, drzwi tylne otwierają się do tyłu, żeby maksymalnie ułatwić wsiadanie do kabiny, a bagażnik można otwierać na trzy sposoby, dzięki czemu pakowanie bagaży będzie banalnie proste.

Zasilane 109 konnym silnikiem elektrycznym Naimo będzie miało zasięg około 200 km.

„Naimo jest kolejnym modelem z gamy aut elektrycznych, hybrydowych oraz z ogniwami paliwowymi, które powolą Kii w przyszłości zająć czołową pozycję na rynku samochodów o zerowej lub bardzo ograniczonej emisji spalin” – zapowiada Kia.

źródło: wł

Leave A Comment