Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Bugatti daje zielone światło dla 4 drzwiowego Veyrona

5 kwietnia 2011
Bez kategorii, Bugatti Nowości

Czy marzyłeś kiedyś o samochodzie szybkim i mocnym jak Veyron, ale z czterema drzwiami, czterema fotelami i sporym bagażnikiem? Mamy dla Ciebie dobre informacje, gdyż Bugatti spełni te dzikie marzenia prezentując produkcyjną wersję konceptu 16C Galibier. Wg źródeł zbliżonych do najwyższych władz Volkswagen Group samochód jest już niemal gotowy do produkcji seryjnej.

PONIŻSZE ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ „ZWYKŁEGO” VEYRONA
Bugatti daje zielone światło dla 4 drzwiowego Veyrona Bugatti daje zielone światło dla 4 drzwiowego Veyrona Bugatti daje zielone światło dla 4 drzwiowego Veyrona Bugatti daje zielone światło dla 4 drzwiowego Veyrona

Pod maskę trafi silnik W16, auto dzięki temu będzie dysponowało mocą 1000 koni mechanicznych a sprint do 100 km/h będzie dla niego błahostką. W odróżnieniu od silnika w Veyronie, nie będzie tu zestawu czterech turbosprężarek ale system dwustopniowego turbodoładowania, który powinie zapewnić wyższą kulturę pracy i większy moment obrotowy.

„Czterodrzwiowe supersportowe samochody to nowy rynek dla producentów egzotycznych aut. Miejsce Bugatti jest właśnie tam, ich auta są wierne wieloletniej tradycji i kontynuują prestiżową historię marki” – powiedział Kevin Tynan, analityk rynku motoryzacyjnego Bloomberg Industries. Źródło, na które powołuje się serwis Bloomberga podaje, ze nowy model pojawi się na rynku w 2013 lub 2014 roku i będzie kosztował około 1 miliona euro. Chyba nie trzeba wspominać, że będzie samochodem bardzo wyjątkowym, Bugatti produkuje przecież tylko 50 egzemplarzy rocznie.

Nie jest jeszcze znana ostateczna nazwa 4-drzwiowego Bugatti.

źródło: wł

Leave A Comment