Jeep Compass Canyon od Mopar

11 kwietnia 2011
Bez kategorii, Jeep Nowości

Na tegoroczną edycję rajdu terenowego Moab Easter Jeep Safari, który odbędzie się w dniach 16-24 kwietnia zespół Mopar przygotował Jeepa Compass jako jedną z sześciu maszyn, które wezmą udział w tej imprezie. Pojazd stworzono na bazie najnowszego Jeepa Compass z napędem Freedom Drive II.

Jeep Compass Canyon od Mopar Jeep Compass Canyon od Mopar Jeep Compass Canyon od Mopar Jeep Compass Canyon od Mopar

Jeepa wyposażono w zawieszenie produkcji Rocky Road Suspension dzięki któremu prześwit zwiększył się o około 6 cm. We wnękach kół zmieszczą się teraz 16-calowe felgi z Jeepa Liberty wraz z oponami 225/75/R16. Aby koła mogły poruszać się w szerszym zakresie wymontowano stabilizatory poprzeczne. Auto wyposażono dodatkowo w zmodyfikowany dolot powietrza, układ wydechowy, sportowe pedały i dywaniki. W celu zabezpieczenia podwozia przed uszkodzeniami osłonięto je specjalnymi płytami i umieszczono osłony pod zderzakami z przodu i z tyłu.

„Coroczna wielkanocna impreza na szlaku Moab pozwala nam spotkania z największymi fanami marki Jeep, podczas którego wymieniamy się nowinkami dotyczącymi modyfikacji tych aut” – mówi Mike Manley, prezes marki Jeep w koncernie Chryslera. „Możemy zademonstrować i przetestować jak nasze rozwiązania odbierają ludzie na co dzień zajmujący się wykorzystywaniem terenówek Jeepa w ekstremalnych warunkach.”

Pietro Gorlier, szef firmy Mopar dostarczającej części dla samochodów Chrysler, Jeep, Dodge i Fiat podkreśla, że w jej katalogu jest ponad 280 tysięcy elementów, które pozwalają na personalizację poszczególnych egzemplarzy, od zestawów do przeróbek silników aż po dywaniki zbierające błoto w kabinie.

źródło: wł

Leave A Comment