Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition

11 kwietnia 2011
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Firma Chevrolet, założona 100 lat temu przez pioniera wyścigów, obchodzi setną rocznicę swojej działalności, wprowadzając na rynek Corvette w wersji 2012 Centennial Edition. Model ten cechuje lśniący, czarny kolor, niepowtarzalne elementy designu oraz wyróżniająca Corvette technologia, stosowana w sportowych samochodach.

Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition

Pakiet 2012 Centennial Edition dostępny będzie już latem we wszystkich modelach Corvette – w tym Grand Sport, Z06 i ZR1.

Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition Chevrolet Corvette 2012 Centennial Edition

Inspiracją do powstania tego specjalnego pakietu była wyścigowa tradycja, która kontynuowana jest dzięki znakomitym, międzynarodowym wynikom Corvette oraz znaczenie produkcji sportowych samochodów dla marki.

„Wyścigi i osiągi stanowią korzenie Chevroleta. Ta tradycja kontynuowana jest do dziś dzięki Corvette” – powiedział Rick Scheidt, wiceprezes marketingu Chevroleta. „Centennial Edition nie jest tylko prezentem z okazji naszych setnych urodzin, ale ponownie kieruje Corvette w stronę nowego pokolenia fanów sportowych samochodów”.

9 kwietnia Chevrolet wystawi Corvette Z06 Centennial Edition na licytację podczas aukcji Barrett-Jackson dla kolekcjonerów samochodów w West Palm Beach na Florydzie, z której pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Austin Hatcher, zajmującej się leczeniem raka u dzieci. Będzie to setna Corvette 2012 prosto z linii produkcyjnej z numerem fabrycznym samochodu kończącym się cyframi „00100”.

Stylistyka Chevroleta Corvette w wersji Centennial Edition jest wyrazem doświadczenia na polu wyścigów. Pakiet Centennial Edition dostępny jest wyłącznie z lakierem carbon Flash Metallic, satynowo-czarnymi znakami graficznymi oraz niepowtarzalnymi obręczami kół w kolorze czarnym Centennial Satin i czerwonymi zaciskami hamulców. Obręcze kół wykonane są z lekkiego aluminium i na obrzeżu posiadają cienką, czerwoną linię w modelu Z06. Obręcze kół są odpowiednio dopasowane do każdego modelu Corvette, nie wyłączając 18-calowych/19-calowych do Coupe, Kabriolet i Grand Sport i 19-calowych/20-calowych do Z06 i ZR1.

Selektywna Magnetyczna Kontrola Zawieszenia, najszybciej reagujące zawieszenie na świecie oraz zaawansowana technologia zapoczątkowana przez Corvette, dostępna jest we wszystkich modelach Corvette w wersji Centennial Edition.

Pakiet Centennial Edition obejmuje również specjalne oznaczenia, które podkreślają sportową historię Chevroleta. Graficzne logo z wizerunkiem Louisa Chevroleta znajduje się na słupkach, centralnych osłonach kół i na środku koła kierownicy. Na zagłówkach siedzeń również znajduje się wytłoczone logo „Centennial”.

Miłośnicy zauważą jeszcze jeden mały szczegół: tylko w pakiecie Centennial Edition historyczny znaczek ze skrzyżowanymi flagami został nieznacznie zmodyfikowany i w miejscu tradycyjnego symbolu kwiatu lilii posiada napis „100”.

Kolorystyka nadwozia jest motywem kontynuowanym wewnątrz samochodu wraz z hebanową, obitą skórą deską rozdzielczą i drzwiami, które uzupełnia czerwony szew obecny również na kierownicy, siedzeniach, konsoli i dźwigni zmiany biegów. Akcenty z mikrofibry i zamszu, które po raz pierwszy zastosowano w Z06 2011 Carbon Limited Edition pojawiają się na siedzeniach, kierownicy, dźwigni zmiany biegów i podłokietnikach.

Pakiet Chevrolet Centennial Edition dostępny będzie we wszystkich modelach Corvette poprzez kod zamówienia ZLC. Cennik zostanie opublikowany latem przed rozpoczęciem sprzedaży.

„Louis Chevrolet był nieustraszonym pionierem wyścigów, który zaprojektował również nasz pierwszy samochód” – powiedział Scheidt. „Corvette w naturalny sposób jest odpowiednia, aby uczcić ten fakt, jednocześnie tworząc nowy, fascynujący pakiet dla kierowców samochodów sportowych”.

Szczegóły na temat aukcji Barrett-Jackson

Na miejsce debiutu Corvette Centennial Edition Chevrolet wybrał dom aukcyjny Barrett-Jackson, aby przekazać dochód z aukcji na rzecz Fundacji Austin Hatcher zajmującej się leczeniem raka u dzieci. Fundacja ta, wspierająca dzieci i ich rodziny w walce z rakiem, jest kluczowym partnerem American Le Mans Series, w której aktywnie uczestniczy Corvette Racing.

Chevrolet Corvette Z06 w wersji 2012 Centennial Edition (VIN 100), przeznaczony do licytacji, bazuje na produkcyjnym modelu 3LZ z pakietem osiągów Z07, nowym nadwoziu Z06 z włókna węglowego i karbonowym pakiecie CFZ, który obejmuje m.in.:

– System audio Bose premium z roczną subskrypcją XM, nawigacją i portem USB

– Połączenie Bluetooth z telefonem

– Elektrycznie ustawiane i ogrzewane siedzenia

– Wyświetlacz typu Head Up i elektrycznie ustawianą, teleskopową kolumnę kierownicy

– Personalizowany pakiet skórzanych obić wnętrza z obiciami w górnej części deski rozdzielczej i górnych paneli drzwi, osłonką schowka w konsoli oraz czerwonym, kontrastującym szwem

– Pakiet osiągów Z07 obejmujący ceramiczne hamulce Brembo, Magnetyczną Kontrolę Zawieszenia oraz 19-calowe/20-calowe obręcze kół i opony Michelin

– Pakiet CFZ obejmuje odchylane siedzenia z włókna węglowego, przedni rozdzielacz i dach

– Nowa maska silnika z włókna węglowego jako opcja do Z06, która została wprowadzona w 2011 Z06 Carbon Edition

Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę podczas aukcji otrzyma również program Corvette Engine Build Experience, który umożliwia właścicielom modeli Z06 i ZR1 wyprodukowanie własnego silnika z pomocą fachowców oraz możliwość odbioru samochodu w National Corvette Museum w Bowling Green w Kentucky w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Chevrolet / Moto Target

Leave A Comment