Hybrydowe Porsche 911 GT3 R na Nurburgringu

29 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Porsche

30 kwietnia odbędą się testy Porsche 911 GT3 R Hybrid na torze Nurburgring. Są one związane z planowanym startem tego auta w 24-godzinnym wyścigu VLN, który odbędzie się na tym torze 25 czerwca. Testy przeprowadzą Joerg Bergmeister, Marco Holzer i Patrick Long.

Hybrydowe Porsche 911 GT3 R na Nurburgringu Hybrydowe Porsche 911 GT3 R na Nurburgringu Hybrydowe Porsche 911 GT3 R na Nurburgringu Hybrydowe Porsche 911 GT3 R na Nurburgringu

Dotychczasowe prace rozwojowe nad tym modelem pozwoliły na poprawienie osiągów m.in. dzięki obniżeniu masy auta 1350 kg do 1300 kg. Dodatkowo moc każdego z dwóch silników elektrycznych podniesiono z 60 do 75 kW, co pozwala kierowcy auta dysponować dodatkową mocą około 200 koni mechanicznych pochodzącą z silników elektrycznych. Jest ona dostępna w zależności od potrzeb, np. przy wyprzedzaniu, sposób jej wykorzystania reguluje oprogramowanie systemu.

Benzynowy, 4-litrowy silnik dysponujący standardowo mocą 465 KM, został zoptymalizowany pod kątem niższego zużycia paliwa, przez co moc nieco spadła. W hybrydowym połączeniu z silnikami elektrycznym stanowi jednak doskonałe źródło pozwalające GT3 R Hybrid na skuteczną rywalizację podczas wyścigu.

Planowane testy pozwolą na dalszą optymalizację i dostosowanie napędu do warunków wielogodzinnej jazdy wyścigowej.

źródło: wł

Leave A Comment