Dodge Challenger Kowalski Edition

29 kwietnia 2011
Bez kategorii, Dodge Nowości

Nie ma zbyt wiele dobrych filmów o samochodach, ale jednym z najlepszych w historii, kultowym amerykańskim filmem drogi jest „Znikający punkt” z lat 70-tych.

Dodge Challenger Kowalski Edition Dodge Challenger Kowalski Edition Dodge Challenger Kowalski Edition Dodge Challenger Kowalski Edition

Głównym samochodowym bohaterem tego obrazu jest Dodge Challenger z 1970 roku, dziś auto właściwie nie do zdobycia. To właśnie nim Kowalski (główna postać filmu) musi pokonać trasę z Colorado do San Francisco w 15 godzin. Właśnie na jego cześć powstanie limitowana edycja najnowszego Dodge’a – Kowalski Edition.

Pojazd powstał na prośbę jednego z dealerów Chryslera i opiera się na Challengerze SRT8. Wspomniany dealer, Bob Frederick poprosił o skonfigurowanie SRT8 wg jego pomysłu i nadanie nazwy Kowalski. W aucie znajdziemy m.in. biały lakier, siedzenia Dark Slate SRT, 20-calowe felgi aluminiowe WP3 Alcoa SRT, 6-stopniową skrzynię manualną i silnik o mocy 392 KM.

Zanim sprawdzicie Państwo czy stać Was na to auto musicie wiedzieć, że powstanie tylko 10 sztuk Kowalski Edition i wszystkie zostały już zarezerwowane.

źródło: wł

Leave A Comment