Aston Martin Vantage GT4 2011

Wyścigowy Aston Martin Vantage GT4 zadebiutował w zeszłym roku, jednak brytyjski producent zdecydował, iż auto już wymaga zmian na nowy sezon.

Aston Martin Vantage GT4 2011 Aston Martin Vantage GT4 2011 Aston Martin Vantage GT4 2011 Aston Martin Vantage GT4 2011

Wersja GT4 2011 powstała w oparciu o drogowy model Vantage V8 i dzieli z nim aluminiowe podwozie, silnik i zawieszenie.

Zmiany na rok 2001 objęły główne nadwozie. Zastosowano nowy spoiler z przodu, który dba o uzyskanie odpowiedniej siły docisku podczas jazdy z dużą prędkością, oraz bezpośrednie wloty powietrza chłodzące hamulce. Z tyłu znalazło się z kolei niewielkie „skrzydło”, zapożyczone z Astona Vantage V12. Nowy model otrzymał także dyfuzor z włókna węglowego, który w połączeniu z lekką osłoną podwozia pomaga skierować strugę powietrza w kierunku chłodnicy oleju w skrzyni biegów.

Oprócz nowych elementów nadwozia, na pokładzie sportowego Astona znalazł się specjalny system kontroli trakcji oraz układ ABS opracowany przez firmę Bosch Motorsport. Oba podzespoły zostały skalibrowane z uwzględnieniem torowego charakteru auta.

Aston Martin Vantage GT4 w nowej specyfikacji będzie współzawodniczył w brytyjskiej serii Aston Martin GT4 Challenge, europejskim pucharze GT4 oraz w innych seriach klasy GT4.

źródło: Aston Martin / MT

Leave A Comment