Ford Ranger nie będzie oferowany w USA

17 października 2010

Kompaktowy pick-up Forda zbudowany w kooperacji z Mazdą będzie pojazdem globalnym, jednak nie trafi na rodzimy amerykański rynek.

Ford Ranger nie będzie oferowany w USA Ford Ranger nie będzie oferowany w USA Ford Ranger nie będzie oferowany w USA Ford Ranger nie będzie oferowany w USA

Ford nie będzie oferował kompaktowego pick-upa na rynku w USA, za to debiutujący, nowy Ranger trafi do 180 innych krajów. Decyzja Forda jest zapewne podyktowana spadającym popytem na tego typu konstrukcje w USA.

Ford Ranger nie będzie oferowany w USA Ford Ranger nie będzie oferowany w USA  

Amerykanie lubią pick-upy, ale jeśli już jakiś kupują to zwykle jest to potężna półciężarówka, która poza przestrzenią ładunkową oferuje również możliwość dołączenia sporej przyczepy. Ranger był w ofercie Forda od 1982 roku i od tamtej pory firma zdążyła wypuścić 4 generacje tego modelu.

Ranger powstał w kooperacji z Mazdą (której bliźniacza konstrukcja nosi nazwę BT-50). Obydwa samochody miały swoją premierę na trwających targach w Australii. Konstrukcja Rangera powstała na nowej globalnej platformie Forda, a prace rozwojowe prowadzili projektanci z Melbourn. Ford będzie oferował różne wersje wyposażeniowe dedykowane różnym potrzebom, a pod maską znajdzie się jeden silnik benzynowy i dwa diesle. Samochód trafi na rynek latem 2011 r.

źródło: Ford / Moto Target

Leave A Comment