Jusyna Kowalczyk wybrała Mercedesa GL

1 maja 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Do największego offroadera Mercedesa przesiądzie się wkrótce polska Mistrzyni Olimpijska w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk wybrała komfortowy i luksusowy model z napędem 4MATIC, największy w ofercie producenta ze Stuttgartu.

Jusyna Kowalczyk wybrała Mercedesa GL Jusyna Kowalczyk wybrała Mercedesa GL

Specjalnie skompletowany Mercedes GL będzie służył polskiej sportsmence od czerwca. Do tego czasu będzie ona jeździć innymi modelami Mercedesa, także wyposażonymi w napęd na cztery koła 4MATIC.

„Jeżdżąc od wielu lat samochodami marki Mercedes-Benz, przekonałam się, że są bezpieczne, komfortowe i nigdy nie zawodzą. Dotąd podróżowałam nimi tylko wraz ze swoim zespołem, teraz nadszedł czas na bardziej prywatne jazdy. Naturalny wybór padł na markę z gwiazdą na masce, ponieważ niezawodność i poczucie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze. Bycie sportowcem zmusza mnie do ciągłych podróży, a samochód z napędem na cztery koła ułatwi mi bezstresowe dotarcie do celu, co w znacznym stopniu wpływa później na komfort psychiczny na zawodach i tym samym na osiągane rezultaty. Przyznam się, że w duszy jestem małą dziewczynką, która kocha duże samochody, dlatego wybrałam GL-a, w kolorze czarnym” – mówi Justyna Kowalczyk, potrójna, w tym złota, medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

„Mercedes-Benz już niemal od 125 lat stosuje najlepsze, innowacyjne rozwiązania techniczne i dlatego jest samochodem liderów i ludzi sukcesu. Jesteśmy dumni z tego, że gwiazda przyciąga gwiazdy i że to właśnie pani Justyna Kowalczyk zasiądzie za kierownicą największej terenówki Mercedesa z napędem na cztery koła 4MATIC. Istnieje doskonała harmonia pomiędzy charakterem dyscypliny uprawianej przez naszą mistrzynię olimpijską i cechami, które prezentuje 4MATIC. Pani Justyna Kowalczyk jest polską Królową zimowych dyscyplin sportowych, prawdziwą mistrzynią w kontrolowaniu nart na śniegu, w tym także na trudnych technicznie trasach z dużą ilością zakrętów, zjazdów i podjazdów. Takie umiejętności posiadają także Mercedesy wyposażone w napęd 4MATIC, a GL jest wśród nich najbardziej luksusowy i wszechstronny.” – mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

—————————————-

O MERCEDESIE GL

Klasa GL 4MATIC to numer jeden wśród luksusowych modeli SUV Mercedes-Benz. Luksusowe auto zaprasza do środka 5 lub 7 pasażerów, którzy mogą się zanurzyć w zdumiewająco obszernym wnętrzu, z komfortem podróżowania porównywalnym z Klasą S. GL oferuje maksymalny poziom bezpieczeństwa, na straży którego stoi szeroka gama systemów zintegrowanych w koncepcję ochrony użytkowników PRE-SAFE. Rozwiązanie to automatycznie przygotowuje pojazd na ewentualne zderzenie, maksymalnie zabezpieczając pasażerów przed skutkami wypadku.

Obok innowacyjnego układu napędu na wszystkie koła 4MATIC, montowanego standardowo zawieszenia pneumatycznego AIRMATIC, precyzyjnego układu kierowniczego oraz oferowanego w standardzie adaptacyjnego systemu tłumienia drgań (Adaptive Damping System, ADS), Klasa GL zaskoczy nabywcę doskonałymi parametrami prowadzenia i doskonałymi walorami jezdnymi. Gwarantują one wyjątkowy poziom komfortu i bezpieczeństwa czynnego. Samochód radzi sobie doskonale nie tylko na szosie, ale także w terenie.

Leave A Comment