Sprawdź promile w telefonie

1 maja 2010
Bez kategorii, Bezpieczeństwo

Teraz możesz sprawdzić promile w telefonie, dzięki aplikacji programu „Sprawdź promile” opracowanego przez Kompanię Piwowarską. Raz pobrana aplikacja pozwala obliczać promile dla Ciebie i Twoich przyjaciół. Podczas rozpoczynającego się właśnie majowego weekendu może się ona bardzo przydać.


By pobrać aplikację na swój telefon wystarczy:

– odczytać fotokod zamieszczony na stronie www.sprawdzpromile.pl lub

– wysłać SMS o treści PROMILE pod numer 70958 (koszt 61 gr. brutto)

Jak to działa?

Wystarczy wprowadzić swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. „Nigdy nie prowadź po alkoholu” – taka informacja pojawi się na wyświetlaczu telefonu, by przypomnieć wszystkim kierowcom tą ważną zasadę. Każdy będzie miał też możliwość zamówienia taksówki w wybranym mieście poprzez łatwy wybór jednego z numerów telefonu z ogólnopolskiej bazy korporacji taksówkowych

Aplikacja została też wzbogacona o informacje dotyczące dopuszczalnego poziomu promili w różnych krajach europejskich, dzięki czemu osoby podróżujące po Europie mogą sprawdzić jakie w danym kraju obowiązują przepisy. Dla osób chcących przetestować swój refleks została opracowana również gra w kapsle, która jest integralną częścią aplikacji.

„Rzeczywiście to działa. Uważam możliwość zainstalowania alkomatu w telefonie za bardzo trafny pomysł. Wprawdzie podawany jest tylko orientacyjny wynik, ale pozwoli na zastanowienie się , czy jechać samochodem, gdy uzyskamy wynik powyżej 0,00 promila” – mówi Witold Drzażdżyński Przewodniczący Regionu IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji) w Poznaniu. Każdy taki program promujący edukację kierowców, aby nie wsiadać do pojazdu pod wpływem alkoholu należy popierać. Ja osobiście też go zainstalowałem w swoim telefonie.” – dodaje.

Skuteczność programu potwierdza też Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. „Takie działania edukujące kierowców są bardzo potrzebne, dlatego chętnie przyłączyliśmy się do programu ‘Sprawdź promile”, przekazując materiały informacyjne do wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji w województwie wielkopolskim. Będą one też rozdawane kierowcom podczas kontroli drogowych” – mówi Stanisław Małecki – zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu.

źródło: Kampania Piwowarska

Leave A Comment