Nissan 370Z Back Edition

14 kwietnia 2010
Bez kategorii, Nissan Nowości

Motoryzacyjna legenda narodziła się zaledwie nieco ponad 40 lat temu. Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku w rynek w USA wprowadzono model Datsun 240Z. Amerykańscy kierowcy natychmiast zakochali się w nowym samochodzie, którego roczna sprzedaż w samych tylko Stanach Zjednoczonych utrzymywała się na stałym poziomie 50 000 egzemplarzy. Tak zaczęła się legenda „Zetki”.

Nissan 370Z Back Edition Nissan 370Z Back Edition Nissan 370Z Back Edition Nissan 370Z Back Edition

Po czterech dekadach, sześciu generacjach i ponad milionie sprzedanych aut Nissan wprowadza specjalną jubileuszową wersję najnowszej dwumiejscowej „Zetki”, czyli modelu 370Z.

370Z Black Edition to sposób na uczczenie 40-lecia legendy w odpowiednim stylu. Samochód dostępny wyłącznie jako Coupé w limitowanej serii zaledwie 370 egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejski będzie oferowany w dwóch niepowtarzalnych metalizowanych kolorach nadwozia: czarnym i kwarcowym. W obydwu lakierach zastosowano opracowaną przez Nissana pionierską technologię Scratch Shield, dzięki której drobne rysy na powłoce lakierniczej zanikają samoczynnie.

Nissan 370Z Back Edition Nissan 370Z Back Edition Nissan 370Z Back Edition
Charakterystyczne elementy wnętrza Nissana 370Z Black Edition to:

– specjalna skórzano-zamszowa tapicerka (fotele i wykończenie drzwi) z wytłoczonym logo 40. rocznicy

– kierownica pokryta gładką skórą z czerwonymi szwami

– czerwone przeszycia na desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w miejscu, o które opiera się kolano kierowcy

– supernowoczesny system nawigacji satelitarnej Connect Premium z ekranem dotykowym oraz system audio ze złączem USB

Nadwozie 370Z Black można rozpoznać po takich elementach, jak:

– 19-calowe ciemnoszare aluminiowe felgi RAYS

– jaskrawoczerwone zaciski hamulcowe

– emblemat 40-lecia na tylnej klapie

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje między innymi specjalnie opracowany system audio wysokiej klasy marki BOSE, 19-calowe aluminiowe felgi, przycisk służący do uruchamiania i wyłączania silnika wraz z inteligentnym kluczykiem Nissan oraz sześciobiegową manualną przekładnię z unikatową technologią Synchro Rev Control. Ten elektroniczny system steruje prędkością obrotową silnika przy zmianie przełożeń, perfekcyjnie naśladując technikę jazdy z jednoczesnym wciskaniem pedału przyspieszenia i hamulca. Siedmiostopniowa przekładnia automatyczna sterowana manetkami przy kierownicy dostępna jest jako opcja.

W standardowym wyposażeniu Black Edition znalazł się system audio i nawigacji satelitarnej Nissana nowej generacji, charakteryzujący się prostotą obsługi oraz nowymi i zmodernizowanymi funkcjami.

Od strony mechanicznej Black Edition nie różni się od standardowego 370Z. Samochód napędzany jest 24-zaworowym silnikiem o pojemności 3,7 litra i mocy 328 KM. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie to 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 5,3 sekundy (5,6 s w wersji z przekładnią automatyczną). 370Z z roku modelowego 2010 spełniają wymagania przyszłej normy emisji spalin Euro 5.

źródło: Nissan

Leave A Comment