Centrum klasycznych BMW

Firma BMW postanowiła zrobić ukłon w stronę fanów klasycznych pojazdów tej marki.

Centrum klasycznych BMW Centrum klasycznych BMW Centrum klasycznych BMW Centrum klasycznych BMW

Wszyscy fani klasycznej motoryzacji stają przed trudnym wyzwaniem obronienia swojego pojazdu przed zębem czasu. Jest to złożony proces, na który składa się gromadzenie stosownej dokumentacji, poszukiwanie odpowiednich części i wykonywanie określonych napraw technicznych. Osiągany efekt jest niejednokrotnie spektakularny, jednak wkład pracy, środków i czasu porównywalnie duży.

Mimo to moda na samochody klasyczne kwitnie, co szczególnie widać w bogatszych krajach Europy i USA. Można pomyśleć, że to niszowy ruch, ale ostatecznie liczby robią wrażenie. W ponad 200 klubach BMW zrzeszonych jest 200 000 członków. Liczbę klasycznych BMW jeżdżących po drogach szacuje się na 600 000 egzemplarzy. Do tego dochodzą jeszcze motocykle – 70 000 kolejnych pojazdów. Jakby na to nie patrzeć, jest to rynek składający się z najbardziej oddanych marce klientów. BMW postanowiło im pomóc.

BMW Classic Center oferowało serwis jedynie pojazdom wewnętrznym. Teraz zostanie on udostępniony również klientom zewnętrznym. Póki co, jedynie w Monachium, ale BMW już myśli o kolejnych tego typu placówkach w Europie i USA. Ten specyficzny serwis będzie oferował swoim klientom nie tylko dostęp do części zamiennych, ale również dokumentacji, czy wręcz konsultacji technicznych. W praktyce bogaci klienci będą mogli tu doprowadzać swoje klasyczne BMW do idealnego stanu. Co więcej wyjątkowo oddani fani motoryzacji, na podstawie dostępnej dokumentacji, będą mogli odtwarzać mechanizmy, które pojawiały się w przeszłości tylko w modelach koncepcyjnych! Oczywiście oferty tego typu dedykowane są tylko osobom, których miłość do BMW nie jest limitowana brakiem odpowiednich środków finansowych.

Więcej zdjęć klasycznych samochodów marki BMW znajdziecie w naszej galerii.
http://galeria.autowizja.pl/Samochody/BMW

źródło: Moto Target

Leave A Comment