Corvetta na aukcji Barretta-Jacksona

27 marca 2010
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Na współczesnym rynku dóbr luksusowych, nie wystarczy już tylko wyprodukować samochód. Trzeba jeszcze umiejętnie podgrzać atmosferę.


Chevrolet Corvette Z06 2011 to limitowana wersja 500 supersporotwych pojazdów, upamiętniających 50 rocznicę, pierwszego zwycięstwa Corvetty w 24 godzinnym Le Mans. Samochód będzie dostępnych tylko w dwóch kolorach Supersonic blue i Inferno orange. Klosze przednich i tylnych lamp został przyciemnione. Czarne są też 20 calowe felgi. Oczywiście do budowy limitowanej wersji zużyto sporo włókna węglowego w rezultacie samochód jest lżejszy.

Na torze Laguna Seca, Z06 2011 pokonała okrążenie toru o całe 3 sekundy szybciej niż dotychczas najszybsza „Vetta”. Według Tadga Juechtera, głównego inżyniera, to najlepiej wyważona Corvette w historii, która „łączy w sobie lekkość Z06 z przyczepnością i siłą hamowania ZR1”.

Nowa Corvette trafi na rynek latem tego roku, jednak Chevrolet postanowił podgrzać nieco atmosferę wokół swojego nowego dziecka wystawiając egzemplarz z numerem 001 na aukcji w Palm Beach, prowadzonej przez dom aukcyjny Barrett-Jackson. Wraz z samochodem szczęśliwy nabywca dostanie też możliwość zwiedzania linii montażowej w fabryce w Wixom (Michigan), gdzie poza podzespołami Z06, buduje się również ręcznie składane silniki do modelu ZR1.

Chevrolet ma dobre doświadczenia z aukcjami, pierwszy egzemplarz ZR1 2009 poszedł za 1mln $, a pierwsze Camaro 2010 za 350 000 $. Ty którzy wybierają się do Palm Beach proponujemy przyjrzeć się pełnej liście pojazdów, na której znajdują się też mnóstwo odrestaurowanych klasyków z lat 50, 60 i 70-tych.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment