Mercedes SLR Stirling Moss na ulicach Barcelony

27 marca 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Istnieją takie samochody, które wydają się być tak nierealne, że ich spotkanie na ulicy staje się przeżyciem. Tak jest w przypadku Mercedesa SLR Stirling Moss.

Mercedes SLR Stirling Moss na ulicach Barcelony Mercedes SLR Stirling Moss na ulicach Barcelony Mercedes SLR Stirling Moss na ulicach Barcelony

Barcelona kolejny raz stała się sceną dla przedstawienia, w którym występuje nowy, pożądany samochód. Mercedes zdecydował się kręcić film reklamowy w tym pięknym hiszpańskim mieście.

Jak informuje portal worldcarfans.com, nieopodal w dzielnicy Raval Audi kręciło film o modelu A1, a Alfa Romeo video nowej Giulietty.

Za sterami szalonego roadstera zasiada dwukrotny mistrz F1 Mika Häkkinen. Mercedes SLR Stirling Moss to limitowana seria 75 pojazdów, dla których bazą stał się model SLR. Nazwa pojazdu pochodzi od nazwiska słynnego brytyjskiego kierowcy Sir Stirlinga Craufurda Mossa. W 1955 brał on udział w projektowaniu, a później poprowadził legendarny już model 300 SLR. Samochód ten do 1963 roku był najszybszym samochodem świata. Współczesny Stirling Moss będzie kosztował 750,000€. Sprint do setki zajmuje mu zaledwie 3,5 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 350 km/h. Nieźle jak na samochód bez dachu!

źródło: MT

Leave A Comment