Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot

27 marca 2010
Bez kategorii, Nowości Opel

Międzynarodowe jury eksperckie uhonorowało nowy samochód kompaktowy znaną na całym świecie nagrodą „red dot” w kategorii wzornictwa produktu.


Astra może dołączyć Red Dot do swojej wciąż zwiększającej się kolekcji trofeów, począwszy od Goldenes Lenkrad (Złotej Kierownicy) przyznanej przez niemieckie pismo AutoBild wraz z wydaniami z całej Europy aż po trzy ważne nagrody w ostatnich tygodniach w Hiszpanii i nagrodę publiczności w Rumunii, potwierdzające, że Astra jest doceniana w całej Europie nie tylko za interesującą linię nadwozia, lecz także za zastosowanie innowacyjnych technologii.

Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot

Po raz pierwszy od 1973 roku, gdy przyznano mu najbardziej prestiżową nagrodę krajową w Hiszpanii, Opel Astra zdobył tytuł Samochodu Roku przyznany przez czasopismo ABC. Wygrał także Nagrodę Czytelników 2010 Prensa Ibérica, La Vanguardia i AutoFácil oraz został uznany za Samochód Roku 2010 na Wyspach Kanaryjskich.

Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot Opel Astra IV zdobył nagrodę red dot

W Polsce oprócz „Złotej Kierownicy”, Astra zdobyła w Lutym i Marcu następne wyróżnienia. Czytelnicy magazynów „Motor” i „Auto Moto” uznali, że Astra jest najważniejszą premierą motoryzacyjną roku przyznając jej tytuł „Auto Lider 2009”. Natomiast czasopismo „Auto Motor i Sport” uhonorowało Astrę tytułem „Best Cars 2010” w kategorii samochodów kompaktowych.

źródło: Opel

Leave A Comment