Toyota Auris – zmiany na rok 2010

21 stycznia 2010
Bez kategorii, Nowości Toyota

Popularny model Toyoty Auris doczekał się delikatnego “liftingu” na rok 2010. Kompaktowa Toyota dostępna będzie także w wersji z hybrydowym układem napędowym.

Model 2010 wyróżnia się przeprojektowaną osłoną chłodnicy, zmienionymi zderzakami z przodu i z tyłu, nowymi przednimi i tylnymi światłami oraz eleganckimi obręczami aluminiowymi. Konstruktorzy Toyoty zmienili także kształt maski silnika i lusterek zewnętrznych, w których umieścili kierunkowskazy.

Toyota Auris - zmiany na rok 2010 Toyota Auris - zmiany na rok 2010

Produkcyjna wersja modelu Auris HSD (Hybrid Synergy Drive) napędzana będzie benzynowo-elektrycznym układem znanym z Toyoty Prius, który umożliwia jazdę z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego przy zerowej emisji spalin.

Produkcja pierwszego wytwarzanego w Europie w pełni hybrydowego samochodu Toyoty rozpocznie się w zakładach Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd (TMUK) w połowie roku 2010. Silniki będą produkowane w fabryce TMUK w Deeside w północnej Walii.

„To istotny krok w kierunku większej dostępności pojazdów o napędzie hybrydowym dla szerokiej grupy klientów. Takie działania są niezbędne dla zwiększenia liczby pojazdów o niskiej emisji dwutlenku węgla w Europie” – powiedział Tadashi Arashima, dyrektor generalny i prezes TME.

Więcej informacji zostanie podanych w momencie premiery modeli podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

źródło: Toyota / Moto Target

Leave A Comment