Nowy Opel Meriva wewnątrz

W oczekiwaniu na premierę nowej Merivy w Genewie, Opel prezentuje pierwsze zdjęcia wnętrza kompaktowego auta.

Deska rozdzielcza Merivy 2010 zawiera wiele elementów zapożyczonych z najnowszej Astry, jednak projektanci zastosowali nowe opcje kolorystyczne, aby podkreślić aktywny charakter rodzinnego Opla.

Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz

W kabinie zastosowano także innowacyjny system siedzeń tylnych FlexSpace, który umożliwia regulację miejsc w różnych pozycjach, jak również ich składanie. Co więcej, przestrzeń ładunkowa uległa znaczącemu zwiększeniu dzięki wygodnie rozlokowanym schowkom na przedmioty najczęściej przewożone wewnątrz samochodu.

Przednie siedzenia pozwalają na regulację w zakresie 240 mm do przodu/do tyłu i 65 mm na wysokość umożliwiając tym samym dobranie najbardziej odpowiedniej pozycji siedzącej. Kolejną nową dla Merivy cechą jest dostępność charakterystycznego dla Opla zintegrowanego, tylnego bagażnika rowerowego o nazwie FlexFix.

Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz

Gama jednostek napędowych obejmuje ekonomiczne i mocne silniki z turbodoładowaniem oferujące zakres mocy od 75 KM do 140 KM. Dostępna będzie również szczególnie ekonomiczna wersja ecoFLEX. Meriva oferowana będzie z jedną z 5- i 6-biegowych manualnych skrzyń biegów, jak również z automatyczną skrzynią sześciobiegową.

Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz Nowy Opel Meriva wewnątrz

Nowa Meriva produkowana będzie w Saragossie w Hiszpanii, a do sprzedaży wejdzie latem tego roku.

Więcej zdjęć Opla Merivy 2010 zobaczysz w naszej galerii.

źródło: Opel / Moto Target

Leave A Comment