Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie

21 stycznia 2010
Bez kategorii, Mazda Nowości

Podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie zadebiutuje nowa Mazda 5.

Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie

Cechą charakterystyczną nowej Mazdy5 będzie układ przesuwnych drzwi tylnych oraz system 7 fotel Karakuri, pozwalający na łatwą konfigurację przestrzeni wewnątrz kabiny pasażerskiej. Atrakcyjne i aerodynamiczne nadwozie opracowano z wykorzystaniem elementów nowego stylu „Nagare Flow”, który przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa, dzięki wyjątkowo niskiemu współczynnikowi oporu powietrza oraz optymalnej charakterystyce zawirowań powietrza opływającego bryłę samochodu.

Pod maską nowej Mazdy 5 znajdzie się nowy, dwulitrowy silnik benzynowy DISI z bezpośrednim wtryskiem i systemem i-stop. Moc przekazywana jest poprzez manualną skrzynię biegów o 6 przełożeniach, zestrojonych specjalnie z myślą o tym modelu. Nowy motor uzyskuje emisję CO2 niższą nawet o 15% w porównaniu do benzynowej jednostki 2.0 MZR, którą zastępuje.

Gama silników benzynowych obejmuje ponadto jednostkę 1.8-litra, współpracującą z sześciobiegową skrzynią manualną.

Nowa Mazda 5 wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią bieżącego roku. Będzie to jedna z trzech premier, jakie zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej Mazdy, która odbędzie się 2 marca o godzinie 11:15 na stoisku Mazdy w Hali 5.

Zdjęcia nowej Mazdy 5 w większych rozdzielczościach dostępne są w naszej galerii.

źródło: Mazda

Leave A Comment