Premiera Mazdy Kiyora w Paryżu

4 września 2008
Bez kategorii, Mazda Nowości

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, odbywającego się od 2 do 19 października br., zaprezentowana zostanie po raz pierwszy Mazda Kiyora – lekki i nieduży miejski samochód koncepcyjny nowej generacji.


Mazda Kiyora („kiyora” po japońsku znaczy „czysty, prosty”) harmonijnie łączy w sobie przyjemność jazdy z ekologią i bezpieczeństwem, są to bowiem główne cechy wizji rozwoju technologicznego marki – filozofii zrównoważonego rozwoju „Zoom-Zoom”

To właśnie pojęcie „Kiyora” pomogło projektantom wyobrazić sobie ten niewielki samochód, swobodnie poruszający się w otoczeniu miejskim, a motywem przewodnim designu stała się woda. Dzięki 4-cylindrowemu silnikowi nowej generacji z wtryskiem bezpośrednim i opracowanemu przez Mazdę systemowi wyłączania silnika podczas postojów SISS (Smart Idle Stop System), model ten cechuje oszczędne spalanie paliwa i niski poziom emisji CO2. Nie bez znaczenia jest też aerodynamika, którą zwiększono w porównaniu z koncepcyjnym modelem Nagare. Najnowszy model koncepcyjny Mazdy został zbudowany na zupełnie nowej platformie, aby jak najbardziej zmniejszyć wagę pojazdu, podwyższyć poziom bezpieczeństwa i zapewnić pasażerom jeszcze większą przyjemność z jazdy. W nowoczesny styl życia wpisują się też nowe funkcje tego samochodu i wykończenie wnętrza.

Na paryskim stoisku Mazdy, obok koncepcyjnego modelu Kiyora, po raz pierwszy zaprezentowane zostaną również: Mazda MX-5 po faceliftingu, Mazda6 z nowo opracowanym, turbodoładowanym silnikiem diesla MZR-CD 2.2 oraz Mazda2 napędzana jednostką diesla MZ‑CD 1.6.

Paryski salon samochodowy, oficjalnie noszący nazwę „Mondial de l’Automobile”, zaprasza dziennikarzy na dni prasowe 2 i 3 października, a pozostałych zwiedzających od 4 do 19 października. Konferencja prasowa Mazdy odbędzie się w czwartek, 2 października, o godzinie 12.15 (czasu lokalnego).

źródło: Mazda

Leave A Comment