Aktualności

Citroen Hypnos – czarujący concept car

5 września 2008
Bez kategorii, Citroen Nowości

Sportowo-użytkowy model cross-over o dynamicznej sylwetce zawiera kreatywne rozwiązania technologiczne. Gwarantują one doskonałe i przyjazne środowisku parametry oraz subtelne, a zarazem niezapomniane wrażenia podróżującym.


Perfekcyjna sylwetka

Hypnos zaskakuje perfekcyjną syntezą dynamizmu sylwetki coupe, elegancji sedana i przestrzeni samochodu typu SUV. Jego mocny, opływowy i wyrazisty styl zewnętrzny jest zapowiedzią przyjemnych wrażeń i silnych emocji podczas jazdy.

Atrakcyjność wyglądu potwierdza wnętrze samochodu. Nastrój chromowanych barw i zastosowane rozwiązania technologiczne są przyjazne i bliskie użytkownikom. Kabina jest źródłem cudownych zmysłowych doświadczeń dla kierowcy i trzech pasażerów.

Nowatorskie rozwiązania z korzyścią dla środowiska

Prototyp Hypnos wyposażony w hybrydowy, specjalnie zaprojektowany napęd, obrazuje zintegrowanie zagadnień ochrony środowiska w technologii Citroena i po raz kolejny potwierdza, że Marka wychodząc naprzeciw wyzwaniom ekologii zwiększa skuteczność prowadzenia i komfort jazdy.

Hypnos wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami dynamicznymi, które oferuje silnik 200 kM (147 kW) o bardzo niskim poziomie zużycia paliwa (4,5l/100 km) i emisji (120 g CO2/km).

W ten sposób Citroen w pełni wykorzystuje dobroczynne zalety hybrydowej technologii, nadając jej kształt prototypu, którego proporcjonalna sylwetka i odważny styl godnie podkreślają technologiczne osiągnięcia.

źródło: Citroen

Leave A Comment