Komfortowe coupe od ABT

28 lipca 2008
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

ABT – ceniony tuner Volkswagena przedstawił własną wizję nowego Passata Coupe

Rodzinna firma braci ABT zdecydowała się nadać komfortowemu coupe bardziej sportowy charakter. Pod maską możemy zamontować pakiet ABT Power podnoszący moc silnika 1.8 TSI z seryjnych 160, do 200 KM. Taką mocą dysponuje też dwulitrowy silnik TSI zaraz po wyjeździe z fabryki Volkswagena. Kuracja ABT podnosi ich liczbę o 40.
Wkrótce oferta niemieckiego tunera poszerzy się też o pakiet dedykowany jednostkom wysokoprężnym montowanym w Passacie CC. Po ich zamontowaniu możemy liczyć na wyczuwalny przyrost i tak sporego momentu obrotowego oraz mocy. I tak silnik 2.0 TDI po tuningu mieć będzie 190 zamiast seryjnych 170, zaś jego słabsza, 140-konna odmiana o 30 koni więcej, niż seryjnie.
Ale moc bez kontroli to dla ABT dwie wykluczające się rzeczy. Dlatego klienci już mogą zamawiać sportowe zawieszenie opracowane przez techników tunera zapewniające pewność prowadzenia w każdej sytuacji. Niższy prześwit jeszcze polepsza doskonałą prezencję tego szykownego 4-drzwiowego coupe. Podobnie zresztą jak nowe obręcze aluminiowe serii AR i BR. Oba wzory dostępne są w rozmiarach 18 i 20 cali. Te drugie według Hansa Jurgena Abt – dyrektora zarządzającego firmą staną się prawdziwym hitem wśród klientów. źródło: ABT / Moto Target

Leave A Comment