Już jest – nowy Seat Ibiza!

4 kwietnia 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

Koncern Seat zaprezentował nową Ibizę, czyli produkcyjną wersję koncepcyjnego modelu Bocanegra, który pokazano w zeszłym miesiącu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.


Seat zapewnia, że Ibiza to tylko początek prawdziwej ofensywy modelowej, która nastąpi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Pojawią się nowe warianty Ibizy oraz nowy sedan i nowe kombi z wyższego segmentu premium.

Ibiza to dzieło byłego stylisty Lamborghini – Luca Donckerwolke. Nowy hiszpański hatchback jest dłuższy od poprzednika o 8 cm (405 cm), co bezpośrednio przekłada się na ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, szczególnie na nogi osób siedzących z tyłu. Również bagażnik jest większy – jego objętość wynosi teraz 292 litry.


Pod maską przednionapędowego Seata początkowo znajdą się trzy silniki benzynowe: 3-cylindrowy 1.2 o mocy 70KM, 4-cylindrowy 1.4 o mocy 85KM oraz 4-cylindrowy 1.6 produkujący 102KM. Wszystkie jednostki będą współpracowały z 5-biegową przekładnią manualną, a w przyszłości również z nową, 7-biegową skrzynią DSG.


źródło: Newspress / Mototarget

Leave A Comment