10 najlepszych (najgorszych?) motoryzacyjnych dowcipów primaaprilisowych

4 kwietnia 2008
Bez kategorii, Inne INFO

1 kwietnia to dzień, w którym w serwisach informacyjnych aż roi się od śmiesznych i często niedorzecznych newsów. Podobnie sprawa wygląda w świecie motoryzacji, z którego portal Jalopnik wyłowił 10 najciekawszych informacji.

1. Kia Ceed Wii Concept

Kia zaprezentowała koncept, w którym kierownicę zastąpiono kontrolerem do gier z popularnej konsoli Wii. Rozwiązanie to z pewnością ułatwiłoby prowadzenie samochodu dzieciom w wieku od 10 do 15 lat, jednak przysporzyłoby wiele trudności dorosłym, często nie mającym pojęcia o obsłudze nowoczesnych gadżetów ze świata gier komputerowych.

2. Koła BMW odporne na… psi mocz

MetroUK ogłosiło, że koncern BMW pracuje nad specjalnym układem o nazwie Canine Repellent Alloy Protection, który miałby odstraszać psiaki chcące „podlać” oponę elektrycznym ładunkiem o napięciu 200 Volt. Czy BMW nienawidzi zwierząt?

3. Camaro Monza

Zaprezentowane przez GMinsideNews Camoaro Monza to niestety tylko żart. Tego typu auto pozostaje nadal w sferze marzeń.

4. Jaguar XF-C

Serwis Carscoop przedstawił zdjęcia Jaguara w dwudrzwiowej wersji XF-C, która nie posiadała jednak bocznych klamek. Gdyby nie to drobne przeoczenie grafika, moglibyśmy uwierzyć, że koncern rzeczywiście planuje wprowadzić do produkcji to piękne coupe.

5. Oldsmobil powraca pod skrzydłami Toyoty

Car und Driver ogłosił, że marka Oldsmobil zostanie wskrzeszona przez koncern Toyota. Pomysł na żart dobry, jednak w rzeczywistości byłaby to najgorsza decyzja strategiczna w historii motoryzacji.

6. Niemiecka modelka Eva Padberg i Kia Rio

Nie jesteśmy do końca pewni, czy to żart primaaprilisowy – wszystko wskazuje na to, że nie – jednak widok pięknej Evy na masce nieco mniej urodziwej Kii Rio może śmieszyć.

7. Zmiana logo Forda

Serwis Brand New zamieścił informację o zmianie owalnego logo Forda na mało przekonywującą kombinację liter i geometrycznych kształtów. Kiepski żart.

8. Scion Pickup zbudowany w oparciu o Toyotę Tundra

Redaktor Mike Levine z PickupTruck powiadomił o powstaniu modelu Scion na podzespołach Toyoty Tundry, co jest równie prawdopodobne, co trafienie „szóstki” w Toto Lotka.

9. Skóra w Lambo z osobiście wybranych krów

Motive powiadomił o nowym programie personalizacji modeli Lamborghini, dającym właścicielom supersamochodów możliwość osobistego wyboru krów, które następnie zostaną przerobione na tapicerkę w ich samochodzie.

10. Sezon MotoGP odwołany…

z powodu przeznaczenia wszystkich funduszy na… nazistowskie orgie seksualne… No comment!

źródło: Jalopnik / Mototarget

Leave A Comment