Aktualności

Aston Martin Vantage RS trafi do produkcji!

18 marca 2008
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Takie informację uzyskał holenderski magazyn Autovisie w rozmowie z Dr Ulrichem Bez – CEO Aston Martin.


To auto miało swoją światową premierę podczas zakończonych wczoraj targów w Genewie. Choć wyglądem przypomina „zwykłego” Astona V8 Vantage, to jego przepiękna karoseria wykonana z aluminium i włókien węglowych skrywa zupełnie nową technikę. Zamiast silnika V8 z jedną z najwspanialszych ścieżek dźwiękowych, pod maską znalazł się sześciolitrowy silnik V12 o mocy 600 KM.


Z tyłu zamontowano dodatkowy spoiler, który automatycznie wysuwa sie przy wyższych prędkościach zwiększając siłę docisku tylnej osi. Aston Martin Vantage RS wyróżnia się również specjalnym perłowym lakierem Mako Blue, oraz nowymi 19-calowymi obręczami kół. Entuzjastyczne przyjęcie tego auta i spore zainteresowanie wśród potencjalnych klientów odwiedzających salon w Genewie spowodowało, że podjęto decyzję o skierowaniu go do produkcji w limitowanej licznie egzemplarzy.


Pierwsze auta wyjadą na drogi na początku przyszłego roku. Kolejną nowością zapowiedzianą przez szefa brytyjskiej marki, będzie wersja topless wspaniałego 512-konnego Astona DBS, który najprawdopodobniej wyposażony będzie w miękki dach typu soft-top.

źródło: Autovisie / Mototarget

Leave A Comment