Aktualności

Renault Espace w limitowanej wersji SL Voyage

18 marca 2008
Bez kategorii, Nowości Renault

Renault Espace to samochód zapewniający dynamikę jazdy, wysoki poziom jakości wykończenia oraz niezwykłą przyjemność jazdy. Teraz model Espace jest dostępny w nowej limitowanej serii SL Voyage, oferowanej z dodatkowymi elementami wyposażenia.


Renault Espace w tym roku dostępny jest w nowej gamie: limitowana seria SL Voyage wyposażona m.in. w system nawigacji Carminat Bluetooth CD, jeszcze bardziej zwiększa komfort podróży samochodem.

Zewnętrzna linia pojazdu zaznacza przynależność auta do segmentu pojazdów jednobryłowych wyższej klasy. Renault Espace jest pierwszym pojazdem w swojej kategorii, wyposażonym w dwufunkcyjne, kierunkowe reflektory ksenonowe. Wewnątrz pojazdu, wysoka jakość postrzegana oraz wrażenie ogromnej przestrzeni czynią Espace jeszcze przyjemniejszym i komfortowym. Tylne siedzenia są przesuwne i posiadają funkcję automatycznego blokowania: pozwalają się z łatwością wyjmować, przesuwać i ustawiać, zapewniając każdemu pasażerowi możliwość skorzystania z licznych możliwych konfiguracji wnętrza oraz idealnie płaskiej podłogi. Bezpieczeństwo czynne i bierne w Espace plasuje się niezmiennie na najwyższym standardzie w tym segmencie, zapewniając możliwość całkowicie bezstresowego podróżowania wraz z całą rodziną.

Renault Espace w wersji SL Voyage oferowany jest z Pakietem Look i lakierowanymi na czarno składanymi lusterkami, światłami przeciwmgłowymi, przyciemnianymi tylnymi szybami, szybami impulsowymi i poprzeczkami dachowymi.

Nowa Seria Limitowana SL Voyage oferowana jest z dwukolorową tapicerką. Wnętrze Espace jest bardzo przyjazne dla użytkowników: oferuje z tyłu do 5 przesuwnych foteli z automatycznym mocowaniem, dających się bardzo łatwo ustawiać i umożliwia korzystanie z zalet idealnie płaskiej podłogi. Po całkowitym złożeniu oparcia, każdy fotel pozwala się łatwo zamienić w bardzo praktyczny stolik.

Szklany dach panoramiczny, stały lub otwierany elektrycznie, jest uznawany za najwyższy standard na rynku pod względem wymiarów i przyjemności podróżowania. W połączeniu z elektryczną przesłoną, zapewnia on jedyny w swoim rodzaju panoramiczny widok i chroni pasażerów, stwarzając przy tym wrażenie jazdy pod gołym niebem.

Uznany wymiar doskonałości

Innowacyjny system oświetlenia zastosowany w Renault Espace zapewnia poczucie większego bezpieczeństwa. Reflektory podążają za torem jazdy, zwiększając dzięki temu poziom komfortu i bezpieczeństwa w czasie podróży. Espace odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego i biernego, pozwalającym w pełni bezstresowo podróżować z całą rodziną.

W Renault Espace oferowany jest w opcji system dwufunkcyjnego, ksenonowego oświetlenia kierunkowego. Ten zużywający dwukrotnie mniej energii system zapewnia dwukrotnie lepsze oświetlenie w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia halogenowego. Zapewnia do 90% więcej światła przy pokonywaniu zakrętów. Moduł oświetlenia, aktywowany z chwilą ruszenia pojazdu z miejsca, może obracać się po przekroczeniu prędkości 7 km/h. Powyżej prędkości 30 km/h, wiązka światła podnosi się w celu poprawy widoczności, pełniąc równocześnie funkcję świateł mijania i funkcję świateł długich.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania pojazdu, serię SL Voyage wyposażono w kartę Hands Free, składane lusterka oraz szyby elektryczne z włącznikiem impulsowym. Podróż samochodem ułatwia dodatkowo Carminat Bluetooth CD, czyli zintegrowany z samochodem kompletny zestaw nawigacji. Intuicyjny i wygodny w obsłudze system sterowany jest z panelu centralnego lub spod kierownicy. System dysponuje 512 megabajtami pamięci na mapy kraju (w standardzie jest mapa Europy Centralnej: Polski, Czech, Słowacji, Węgier), kolorowym ekranem 16/9,7’’ oraz 8 głośnikami i możliwością odtwarzania plików MP3. System nawigacji Carminat Bluetooth CD w Espace SL Voyage objęty jest taką samą gwarancją, jak samochód – 3 lata lub 150 tys. km.

Espace jest wyposażony w czujniki deszczu i światła, funkcję oświetlenia drogi do domu, system wspomagania parkowania przodem i tyłem, system kontroli ciśnienia w oponach, funkcję wspomagania nagłego hamowania sprzężoną z systemem ABS oraz w funkcję kontroli podsterowności sprzężoną z systemem kontroli toru jazdy ESP. System Renault Protection zapewniający ochronę pasażerów składa się z 6 poduszek powietrznych i 3-punktowych pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia. Przednie fotele są ponadto wyposażone w podwójne napinacze pasów.

Zoptymalizowano również poziom bezpieczeństwa dzieci, dzięki wyposażeniu wszystkich siedzeń w system mocowania fotelików dziecięcych Isofix oraz dwufunkcyjnym zagłówkom z możliwością dostosowania do wzrostu dziecka. Dzięki wzmocnionej konstrukcji nadwozia Espace zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyróżniony 5 gwiazdkami w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Dynamiczne rodzinne auto

Szeroka oferta jednostek napędowych przyczynia się do zwiększenia dynamiki i przyjemności prowadzenia. Samochody Espace są dostępne z trzema wersjami silników benzynowych i dwoma wersjami silników wysokoprężnych, współpracujących z 5 lub 6-biegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów lub skrzyniami Proactive. Silnik wysokoprężny 2.0 dCi dostępny jest w wersji o mocy: 130, 150 i 173 KM, pozwalającej uzyskiwać wyjątkowe osiągi, jak na taką pojemność skokową. Seria SL Voyage oferowana jest z silnikami 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) oraz 2.0 dCi 130 KM lub 150 KM, ostatni dostępny także w wersjach z automatyczną skrzynia biegów.

W jednostkach napędowych Renault Espace wykorzystano wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki temu nowy silnik 2.0 dCi o mocy 173 KM pozwala przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 10 sekund, co stawia ten model na pierwszym miejscu w tym segmencie pojazdów, przy rekordowo niskim zużyciu paliwa, wynoszącym zaledwie 7,4 litra / 100 km w cyklu mieszanym. Silnik ten wyróżnia się również wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2, poniżej 200 g/km, co stanowi najlepszy wynik w tej kategorii pojazdów pod względem ochrony środowiska naturalnego.

Montowany z mechaniczną, 6-biegową skrzynią biegów, silnik ten wyróżnia się własnościami akustycznymi i dynamicznymi doskonale spełniającymi oczekiwania klientów. Renault Espace stanowi połączenie wysokich osiągów, komfortu i dużego zasięgu. Wprowadzenie szóstego biegu w automatycznej skrzyni biegów Proactive ze sterowaniem impulsowym spowodowało dodatkowe zwiększenie przyjemności jazdy pojazdem z silnikami wysokoprężnymi. Moment obrotowy silnika V6 został podwyższony do 400 Nm, dając w efekcie zwiększenie elastyczności pracy tej jednostki oraz obniżenie zużycia paliwa (9,4 litra / 100 km w cyklu mieszanym). Do powyższej poprawy wyników przyczyniło się również wprowadzenie funkcji redukowania biegów przy gwałtownym hamowaniu oraz utrzymywania danego przełożenia przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu. Impulsowa zmiana biegów pozwala kierowcy na ręczne dokonywanie zmiany przełożeń.

Gama silników benzynowych składa się z 3 jednostek napędowych: 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) z mechaniczną, 6-biegową skrzynią biegów, 2.0 Turbo (170 KM) i 3.5 V6 (245 KM) z automatyczną, 5-biegową skrzynią biegów. Gama silników wysokoprężnych składa się z 2 jednostek napędowych: nowego silnika 2.0 dCi (130, 150 i 173 KM ) z mechaniczną lub automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów oraz silnika 3.0 dCi z automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów (180 KM).

Renault Espace w limitowanej serii SL Voyage oferowany jest z silnikami 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) oraz 2.0 dCi 130 KM lub 150 KM, dostępnymi także w wersjach z automatyczną skrzynia biegów. Espace z limitowanej serii jest dostępny w cenie od 99 tys. złotych.

źródło: Renault / Mototarget

Leave A Comment