Aktualności

Wkrótce nowy model AMG z silnikiem diesla?

29 stycznia 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Jak donosi brytyjski Auto Express, Mercedes poważnie rozważa możliwość wprowadzenia do oferty auta zasilanego silnikiem wysokoprężnym.


Niektórzy na pewno pamiętają Mercedesa klasy C oznaczonego jako C30 CDI AMG napędzanego mocnym 204-konnym silnikiem diesla. Auto produkowane było od 2003 roku w trzech wersjach nadwoziowych – jako sedan, kombi i sportcoupe. Po dwóch latach wycofano samochód z oferty AMG na skutek pojawienia się ostrzejszych norm emisji spalin, których trzylitrowy silnik nie był w stanie już spełnić. Teraz postanowiono powrócić do tematu i w Mercedesie prowadzone są prace nad nowym, owianym jeszcze tajemnicą silnikiem diesla, który znaleźć się ma w aucie z logo AMG. Niestety nie wiadomo, o który model chodzi, ani który z silników wysokoprężnych Mercedesa brany jest pod uwagę.

Mimo iż niemiecki koncern ma ogromne doświadczenie w produkcji silników diesla, pomysł zastosowania ich w super-samochodach jest stosunkowo nową ideą. Szlaki przetarło Audi. Wyścigowy bolid R10 TDI, był pierwszym samochodem z tego rodzaju napędem, który wygrał 12-godzinny maraton w Sebring i 24-godzinny wyścig w Le Mans. A na ostatnich targach NAIAS w Detroit zaprezentowano sportowe Audi R8 V12 TDI z silnikiem o mocy 500 KM.

źródło: Auto Express / Moto Target

Leave A Comment