Nowy Mercedes SL – kolejna odsłona

29 stycznia 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Kilka dni temu zamieściliśmy pierwsze zdjęcie odświeżonego modelu SL, który pojawi sie w sprzedaży już w połowie tego roku. Dziś kolejna porcja zdjęć i pierwsze fakty techniczne.


Podstawowym modelem serii będzie wersja SL350 napędzana 272-konnym silnikiem V6. Na drugim końcu skali znajdzie się SL63 AMG, który zastąpi obecne SL55 AMG. Potężny silnik V8 bez pomocy jakiegokolwiek doładowania generuje moc 525 KM i maksymalny moment obrotowy 630 Nm. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 4,7 sekund.

Wewnątrz odświeżonej klasy SL pojawiła się nowa trójramienna kierownica wielofunkcyjna, oraz nawiew ciepłego powietrza na szyję pasażerów – tzw. „airscarf” znany z Mercedesa SLK. Jednak w przypadku SL-a potężne zagłówki kryją aż cztery okrągłe wentylatory doskonale widoczne na jednym ze zdjęć. Pozwala to sądzić, że ich wydajność umili podróże z otwartym dachem nawet wzdłuż Antarktydy. Ocenę wyglądu zewnętrznego auta pozostawiamy wam. My ostateczny werdykt wydamy dopiero po zobaczeniu samochodu na żywo podczas targów W Genewie, gdzie nastąpi jego oficjalna prezentacja.źródło: CarScoop / Moto Target

Leave A Comment