Aktualności

Nowy Chevrolet Aveo we Frankfurcie

16 sierpnia 2007
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Chevrolet Europe zaprezentuje następcę Aveo hatchbacka podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Najważniejsze cechy tego całkowicie od nowa zaprojektowanego modelu obejmują przyciągające uwagę nadwozie, wysokiej klasy wnętrze oraz nowy, jeszcze bardziej wydajny silnik benzynowy. Podobnie jak jego siostrzany model sedan, nowy hatchback będzie w całej Europie nosił nazwę Aveo. Jego sprzedaż rozpocznie się w marcu 2008.


Aveo Hatchback oferuje nowe rozwiązania stylistyczne marki Chevrolet, których przykładem może być duża, przedzielona w poziomie osłona chłodnicy z poprzeczną listwą w kolorze nadwozia i dobrze widocznym, umieszczonym centralnie logo Chevroleta. Wśród detali o dynamicznej stylistyce wymienić można duże, zaokrąglone lampy przednie z przejrzystego szkła i wystające z dolnej części zderzaka niczym reflektory światła przeciwmgielne. Z boku uwagę przyciąga wyrazista linia nadwozia, a tył pojazdu zdominowany jest przez solidny zderzak i okrągłe lampy tylne w osłonach z przejrzystego szkła.


Do wyboru będą dwa silniki benzynowe: nowa 1,2-litrowa jednostka o mocy 84 KM oraz obecny silnik o pojemności 1,4 litra, który osiąga teraz moc 98 KM i jest dostępny z automatyczną skrzynią biegów.

źródło: GM

Leave A Comment