Skoda Fabia kombi – zdjęcia w pełnej okazałości

16 sierpnia 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Skoda zaprezentuje wersję kombi popularnego modelu Fabia.

Główną cechą Skody Fabia kombi będzie ponadprzeciętnie duża ilość miejsca na bagaż. Samochód będzie mierzył 4,239mm długości, 1,642mm szerokości i 1,498mm wysokości. Pojemność bagażnika będzie wynosiła 480 litrów, a po złożeniu siedzeń do samochodu zmieści się nawet 1 460 litrów bagażu – to o 235 litrów więcej niż w poprzednim modelu.


Dynamiczny i charakterystyczny przód samochodu jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z modelem z rodziny Škody i nawiązuje do designu Škody Roomster – modelu, z którym dzieli wiele elementów od oryginalnych reflektorów, przez światła przeciwmgielne, na kształcie wlotu powietrza kończąc.

Deska rozdzielcza o nowoczesnym wyglądzie i ergonomicznie zaprojektowany panel środkowy dostarczają kierowcy więcej komfortu i ułatwiają sterowanie poszczególnymi elementami wyposażenia samochodu. Wnętrze, podobnie jak w wersji hatchback, zostało wykonane z materiałów dobrej jakości.


W gamie silników dostępne będą zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Najmniejszą dostępną jednostką benzynową będzie silnik 1.2 12V HTP o mocy 70KM. W ofercie pojawią się również jednostki 1.4 16V (85KM) oraz 1.6 16V (105KM). Diesle to dobrze znane jednostki TDI o pojemności 1.4 (70 i 80KM) oraz 1.9 (105KM). Wszystkie silniki będą standardowo współpracowały z 5-biegowymi przekładniami ręcznymi, a w opcji w wersji 1.6 16V dostępna będzie 6-biegowa przekładnia automatyczna Tiptronic.

źródło: Skoda

Leave A Comment