Nowa Skoda Fabia Samochodem Roku 2007

26 kwietnia 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Nowa Skoda Fabia otrzymała tytuł Samochodu Roku 2007 w Serbii. Tytuł jest pierwszą ważną nagrodą dla nowego modelu czeskiej marki.


Skoda Fabia otrzymała prestiżową nagrodę podczas Belgrade Motor Show. Oceniana przez dziennikarzy, wykładowców przedmiotów technicznych na uniwersytecie oraz kierowców, Fabia uzyskała 70% głosów, pokonując tym samym wszystkich głównych rywali z Europy i Azji.

Nagroda Car of the Year jest już trzecim ważnym osiągnięciem dla Skody w Serbii. W poprzednich latach nagrodę otrzymały modele Superb i Octavia (drugiej generacji).


Kształt nadwozia nowego modelu jest charakterystyczny dla marki Škoda – gwarantuje Fabii wyróżnienie się na rynku i jednoznacznie identyfikuje ją z rodziną aut Škody. Szczycąc się świeżym designem i dynamicznymi liniami, Škoda Fabia z pewnością zainteresuje zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów. Łącznie siedem jednostek napędowych, w tym cztery silniki benzynowe i trzy diesle, dysponujące mocą od 44 do 77 kW (60 – 105 KM), spełni wszystkie wymagania klientów tej klasy aut. Pomimo, że nowy model oferuje więcej przestrzeni niż Škoda Fabia pierwszej generacji, wartości emisji CO2, w porównaniu do głównych konkurentów, są stosunkowo niskie (od 120 g/km).źródło: Newspress

Leave A Comment