Aktualności

Trzy modele Chevroleta będą montowane w Kazachstanie

26 kwietnia 2007
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Pierwsze Chevrolety zmontowane przez partnera General Motors, firmę Azia Avto, w Ust-Kamenogorsku, zostaną zaprezentowane w stolicy Kazachstanu, Astanie. Chevrolet Captiva SUV, Epica sedan i kompaktowe Lacetti są montowane z zestawów dostarczanych z należących do General Motors południowokoreańskich zakładów produkcyjnych (GM DAT).

Montaż 1 500 samochodów w bieżącym roku i ponad 3 000 w 2008 r. zapewni Chevroletowi silną pozycję na tym rynku, charakteryzującym się dużym potencjałem wzrostu. W Kazachstanie, zamieszkanym przez 18 milionów mieszkańców, sprzedano w 2006 roku ponad 60 000 samochodów. Biorąc pod uwagę stały wzrost gospodarczy, oczekuje się, że liczba ta wzrośnie w ciągu najbliższych 5 lat do 250 000 pojazdów. Samochody produkowane w Ust-Kamenogorsku sprzedawane będą wyłącznie w Kazachstanie.

„Przed Kazachstanem rysuje się pełna sukcesów przyszłość i jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mamy tam wiarygodnego i doświadczonego partnera”, powiedział Chris J. Lacey, Dyrektor GM Central and Eastern Europe. „Na rynku kazachskim istnieją ogromne możliwości poszerzania działalności i gamy modelowej General Motors, a współpraca ze stale rozrastającą się siecią dealerską umożliwia nam dotarcie do jeszcze większej liczby klientów”.

„Z ogromną dumą wprowadzamy jedną z trzech największych marek światowych na nasz rynek”, powiedział Yerzhan Mandiyev, Prezes Azia Avto. „Wiarygodność, atrakcyjny design i silny wizerunek marki Chevroleta są dokładnie tym, czego poszukuje coraz większa liczba nabywców nowych samochodów w Kazachstanie”.

W ostatnich latach Chevrolet odnosił ogromne sukcesy na najszybciej rozwijających się rynkach Europy. O ile wzrost sprzedaży firmy w pierwszym kwartale 2007 roku w całej Europie wyniósł
33 procent, sprzedaż w samej Rumunii wzrosła o 128 procent, a w Rosji o 109 procent w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Dzięki wzrostowi o 90 procent do sukcesu w tym regionie Europy przyczyniła się również Bułgaria.

źródło: General Motors

Leave A Comment