Aktualności

Kia Carens – 5 lat gwarancji

13 kwietnia 2007
Bez kategorii, Kia Nowości

Zgodnie z komunikatem KIA Motors Europe – kompaktowy minivan KIA Carens zostaje objęty pięcioletnią gwarancją producenta niezależnie od przebiegu kilometrów. Nowa gwarancja dotyczy całego samochodu (bumper-to-bumper) i jest bezpłatna dla wszystkich fabrycznie nowych pojazdów.

Wydłużenie gwarancji dla modelu KIA Carens z dotychczasowych 3 lat (bez ograniczenia przebiegu) o dwa lata – świadczy o determinacji KIA, by zapewnić możliwie najwyższy poziom obsługi oraz satysfakcji klienta. Jest to możliwe dzięki usprawnieniu procesów produkcji w koreańskim zakładzie KIA Kwang Ju oraz podwyższeniu poziomu jakości wytwarzanego tam modelu Carens.


Nowa gwarancja także z mocą wsteczną

W związku ze wzrostem jakości ostatnio produkowanych samochodów Carens, działanie nowej gwarancji ma charakter „wsteczny” – co oznacza, iż obejmuje ona wszystkich dotychczasowych nabywców tego pojazdu w wersji zmodernizowanej (MY’2007), czyli od września 2006 roku. Gwarancja jest bezpłatna i przenoszona na kolejnych właścicieli pojazdu pod warunkiem przestrzegania fabrycznych zaleceń KIA w zakresie okresowej obsługi serwisowej.

„Po wprowadzeniu rewolucyjnej gwarancji na samochód KIA cee’d, następnym krokiem koncernu KIA jest objęcie Carensa gwarancją pięcioletnią bez limitu przebiegu, działającą z mocą wsteczną, a więc w interesie klientów, którzy pojazd ten kupili jeszcze w roku ubiegłym.” – mówi Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska. „To dzięki wysokiej jakości produkcji aut zjeżdżających z linii montażowych zakładów w Korei możemy koncentrować się na zapewnieniu maksymalnej satysfakcji klienta oraz niskich kosztach eksploatacji, udzielając aż tak wydłużonej gwarancji.”

Nowy Carens koncernu Kia Motors Corporation, zadebiutował w maju 2006 roku podczas salonu samochodowego w Madrycie. Do sprzedaży w Polsce wszedł we wrześniu ubiegłego roku. Kompaktowy MPV Carens to kolejny model w całkowicie odświeżonej stylistycznie gamie pojazdów koncernu Kia, którą stworzono na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Samochód dostępny jest zarówno w wersji siedmiomiejscowej (w konfiguracji siedzeń 2+3+2) oraz pięciomiejscowej (w układzie 2+3). Obniżenie podłogi o 40 mm i podwyższenie dachu o 40 mm pozwoliło na zastosowanie zupełnie nowego kształtu siedzeń w obu wersjach. Z przodu, wielofunkcyjne fotele mają szersze siedziska i oparcia, oferujące doskonałe podparcie i odpowiednie proporcje dla kierowców i pasażerów różnej postury. Środkowy rząd siedzeń ma inny układ w poszczególnych wersjach Carensa, a cechą wspólną są składane w stosunku 60/40 oparcia i siedziska.

Na rynku polskim do napędu kompaktu MPV, Kia oferuje swoim klientom zmodyfikowany czterocylindrowy silnik diesla 2.0 CRDi. 2.0-litrowy diesel CRDi montowany w Carensie to ulepszona jednostka, znana z poprzedniego modelu. Silnik wyposażono w napędzaną elektrycznie turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT), która zapewnia dynamiczne osiągi i niską emisję spalin, zgodną ze standardami Euro4. Moc maksymalna to 140 KM (103 kW) przy 4000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 305 Nm (31 kgm) osiągany jest w zakresie od 1800 do 2500 obr./min. Samochód wyposażony jest w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów.


Klienci mają do wyboru trzy wersje wyposażenia: Tour (81 400 złotych za wersję 5-miejscową), Voyage (89 400 złotych wersja 5-miejscowa, 91 400 wersja 7-miejscowa) i Freedom (94 400 wersja 5-miejscowa, 96 400 wersja 7-miejscowa). W wersji Tour w standardzie znajduje się między innymi: 6 poduszek powietrznych, ABS z EBD, manualna klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym, aktywne zagłówki, elektryczne szyby, dwuosiowa regulacja kierownicy, elektrycznie regulowane oraz podgrzewane lusterka zewnętrzne, radioodtwarzacz z CD i MP3. Wersja Freedom dodatkowo wyposażona jest między innymi w: ESP, TCS, BAS, przednie lampy przeciwmgielne, automatyczną klimatyzację, koło kierownicy i drążek zmiany biegów obszyte skórą, szyby przednie wyposażone w blokadę przycięcia, zdalnie sterowany centralny zamek z alarmem, komputer pokładowy, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne z kompasem, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne, tapicerkę welurowo-skórzaną z obszyciem w kolorze czerwonym, podgrzewane fotele kierowcy i pasażera oraz elektryczną regulację fotela kierowcy.

źródło: Kia

Leave A Comment