Aktualności

Hyundai i Infineon rozpoczynają strategiczną wspópracę

13 kwietnia 2007
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Hyundai-Kia Automotive Group, szósty największy producent samochodów na świecie oraz Infineon Technologies AG (FSE/NYSE: IFX), czołowy dostawca półprzewodników dla przemysłu motoryzacyjnego, ogłosili plany strategicznej współpracy przy opracowywaniu elektroniki motoryzacyjnej. Firmy otworzyły również wspólne Centrum Innowacji.

Hyundai wybrał firmę Infineon jako partnera długoterminowej kooperacji strategicznej, której celem jest rozwój systemów elektronicznych w samochodach marek Hyundai i Kia. W ramach współpracy uruchomione zostaną nowe projekty rozwoju elementów półprzewodnikowych oraz zostaną usprawnione już istniejące systemy. Dzięki połączeniu sił zostanie wykorzystane doświadczenie firmy Hyundai z zakresu elektroniki motoryzacyjnej i firmy Infineon z zakresu półprzewodników.

Poza kompletnymi rozwiązaniami z zakresu budowy chipsetów oraz szeroką wiedzą technologiczną na temat półprzewodników, mikrosterowników oraz sensorów, Infineon przyczyni się do opracowania półprzewodników dla sektora motoryzacyjnego, przekaże swoje doświadczenie z zakresu inżynierii, metod produkcji bezbrakowej oraz procesów ciągłej kontroli jakości.

Koncern Hyundai będzie odpowiedzialny za opracowanie architektury systemu elektronicznego, podział systemów elektronicznych, projektowanie elektronicznych modułów sterujących (ECU), wprowadzenie innowacyjnej optymalizacji kosztów, rygorystyczną kontrolę jakości oraz odpowiednie wprowadzenie produktu na rynek.

Obydwa koncerny otworzyły również wspólne centrum innowacji. Centrum Innowacji Hyundai Infineon (Hyundai Infineon Innovation Center – HIIC) będzie pracowało nad optymalizacją kosztów produkcji samochodowych systemów elektronicznych, jak również opracowywało architekturę elektronicznych systemów samochodowych łącznie z projektowaniem modułów ECU oraz specjalizowanych układów scalonych (ASIC), stosowanych w napędach, systemach bezpieczeństwa i nadwoziach samochodów Hyundai i Kia.

Centrum Innowacji znajduje się w siedzibie głównej Hyundai-Kia Automotive Group w Yangjae-dong w Seulu i będzie zarządzane przez obydwa koncerny. Na początku współpraca będzie polegała na stosowaniu elektronicznych systemów i produktów im pokrewnych w elementach nadwozia, takich jak lekkie moduły, elementy systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz moduły drzwiowe. Firmy przewidują, iż pierwsze wspólnie opracowane produkty zostaną użyte
w samochodach Kia i Hyundai w 2010 roku.

W oparciu o technologię półprzewodników, koncerny będą wspólnie analizowały istniejące aplikacje Hyundaia i Kia w zakresie optymalizacji kosztów oraz systemu poprawy jakości poprzez integrację funkcji i redukcję komponentów z wykorzystaniem układów ASSP lub ASIC.

Koncerny Hyundai i Infineon postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych dotyczących współpracy i wspólnego centrum innowacji.

„Coraz większa liczba półprzewodników stosowanych w samochodach sprawia, że bliska współpraca pomiędzy producentami samochodów, a producentami półprzewodników jest absolutnie niezbędna do zapewnienia maksymalnej niezawodności i trwałości elektronicznych systemów w naszych pojazdach” powiedział dr Hyun-Soon Lee, główny technolog i prezes centrum badawczo-rozwojowego Hyundai-Kia, związanego ze strategicznym partnerstwem koncernów.

„Głównym wyzwaniem stojącym przed dzisiejszym przemysłem motoryzacyjnym jest zaoferowanie produktów najwyższej jakości z innowacyjnymi technologiami po atrakcyjnych cenach” dodał Peter Bauer, członek zarządu i przewodniczący oddziału Automotive, Industrial and Multimarket w Infineon Technologies. „Partnerstwo z producentem półprzewodników musi być bardzo ścisłe na każdym etapie projektu, szczególnie w fazie przedprodukcyjnej. Wybór firmy Infineon przez Hyundai-Kia Automotive Group pozwala nam zrozumieć filozofię koncernu Hyundai-Kia polegającą na wprowadzaniu na rynek odpowiednich produktów w odpowiednim czasie.”

Pozycja rynkowa koncernów Hyundai i Infineon

Hyundai-Kia Automotive Group jest szóstym największym producentem samochodów na świecie. Głównym celem koncernu jest oferowanie produktów najwyższej jakości oraz innowacyjnych rozwiązań. Strategy Analytics – firma monitorująca rynek – potwierdza w swoim najnowszym raporcie, że Infineon jest drugim na świecie dostawcą półprzewodników z 9,3 procentowym udziałem w rynku światowym w roku 2005. Według Strategy Analytics, Infineon jest również pierwszym na świecie dostawcą produktów półprzewodnikowych dla przemysłu motoryzacyjnego
z 22,5 procentowym udziałem w rynku w 2005 roku. Więcej informacji na temat działalności firmy Infineon w dziedzinie elektroniki samochodowej dostępnych jest na stronie [link=http://www.infineon.com/automotive]www.infineon.com/automotive[/link]

źródło: Hyundai

Leave A Comment