VW Eos – 4 gwiazdki i 31 punktów w testach EuroNCAP

5 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

W najnowszych testach zderzeniowych, przeprowadzonych przez instytut Euro NCAP VW Eos zdobył 31 punktów i 4 gwiazdki. Do uzyskanego wyniku przyczyniła się struktura deski rozdzielczej, która w razie czołowego zderzenia stanowi potencjalne zagrożenie dla kości udowych kierowcy. Wszystkie niedociągnięcia w tym aspekcie przyczyniły się do uzyskania jedynie 12 punktów (75%).

W przypadku zderzenia bocznego, Volkswagenowi przyznano maksymalną liczbę punktów. Jeden punkt został jednak odjęty za zderzenie ze słupem, podczas którego drzwi kierowcy zostały otwarte. Łączny wynik to cztery gwiazdki i 17 punktów (94%).
Eos otrzymał maksymalną notę za ochronę dziecka podczas zderzenia czołowego i bocznego. Przednia poduszka powietrzna pasażera może być odłączona na czas transportu dziecka w foteliku, jednak informacje dotyczące poduszek powietrznych nie były dokładnie oznaczone. Również informacje dotyczące mocowań ISOFIX nie były czytelnie oznakowane. 40 punktów i 4 gwiazdki to jednak zadowalający wynik.
Za ochronę pieszych modelowi Eos przyznano 13 punktów i 2 gwiazdki. W uzyskaniu lepszego wyniku przeszkodziła przednia krawędź maski silnika, która nie otrzymała punktów za ochronę. źródło: EuroNCAP

Leave A Comment