System audio firmy Bang and Olufsen w Audi A8/S8

5 lutego 2007
Bez kategorii, Car Audio

Z pewnością tak nazwać można dotychczasową grupę klientów Audi, którzy oprócz najwyższej jakości sprzętu do odsłuchu muzyki w swoich domach, mają w garażach samochód, w którym mogą posłuchać muzyki na bardzo podobnym poziomie.

Ta grupa to klienci, którzy w przeciągu ostatnich 11 miesięcy zdecydowali się na zakup Audi A8, bądź S8 wyposażonych w opcjonalny system audio duńskiej firmy Bang&Olufsen. To chyba jeden z najlepszych obecnie tego typu zestawów na świecie.


Mieliśmy okazje posłuchać różnego rodzaju muzyki w zacisznym pomieszczeniu, które przygotowało Audi na tegorocznym salonie w Paryżu. W wydzielonej sali stał model A8 W12 6.0 Quattro, wyposażony w system audio B&O.

Nie trzeba wcale być znawcą Car-Audio, aby po paru utworach spędzonych w kabinie zrozumieć, dlaczego właśnie ten zestaw uhonorowano w USA nagrodą za najlepsze Car-Audio tego roku.


System o łącznej mocy tysiąca watów, składa się z czternastu aktywnych głośników rozmieszczonych w najbardziej optymalnych miejscach wewnątrz auta. Każdy z nich pokryto warstwą anodowanego aluminium. Dwa niskotonowe głośniki zamontowane w górnej części deski rozdzielczej, wyposażono w ruchome kopułki które podnoszą się automatycznie po uruchomieniu zestawu.


Duńska firma sprawiła że wzornictwo poszczególnych elementów zestawu doskonale do siebie pasuje i perfekcyjnie współgra z wnętrzem tej limuzyny.

Oprócz serii A8, B&O opracował zestaw audio do najnowszego modelu R8, który ma szanse podobnie jak ten znany z modeli A8, stać się najlepszym Car-Audio tego roku. Nieoficjalnie wiadomo, że następnym modelem Audi wyposażonym w system audio B&O, będzie Audi A5 znane na razie pod kryptonimem RoadJet Concept.


Obecnie aż osiem z dziesięciu sprzedanych modeli A8/S8 posiada opcjonalny zestaw audio firmy Bang&Olufsen.
źródło: Audi

Leave A Comment