Fiat 500 Abarth – wyścigowej wersji nowego modelu 500

9 lutego 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

Znak skorpiona słynnego tunera Fiata pojawi się na wyścigowej wersji nowego modelu 500, który zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Tokio w październiku tego roku.


Nazwa Abarth pojawiła się po raz pierwszy w latach 50. na Fiacie 595 Abarth, a kontynuacją tradycji będzie najnowszy model 500. Projektanci postanowili nawiązać do stylu retro, dlatego zastosowali poszerzone nadkola, liczne spoilery i nakładki oraz duże obręcze aluminiowe. Nowy hot hatch będzie pokryty białym lakierem z czerwonymi pasami po bokach oraz oryginalnymi oznaczeniami Abarth – podobnie jak jego protoplasta. Wnętrze utrzymane będzie w podobnym stylu z dwutonową kolorystyką i sportowymi siedzeniami.Pod maską znajdzie się turbodoładowany silnik benzynowy T-JET o pojemności 1.4-litra. Moc 150KM pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 sekund oraz na rozwinięcie prędkości maksymalnej ponad 208 km/h. Uzupełnieniem pakietu będzie większy rozstaw kół, obniżone i utwardzone zawieszenie oraz wzmocnione hamulce.


Większe Grande Punto również zostanie poddane kuracji wzmacniającej przez firmę Abarth. 200 konny silnik benzynowy z podwójnym turbodoładowaniem powinien zagrozić Renaultsport Clio 197. Sprzedaż obydwu modeli Abarth rozpocznie się połowie 2008 roku.źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment