Pierwszy na świecie silnik diesla typu "boxer" od Subaru

9 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Subaru

Pierwszy na świecie silnik wysokoprężny typu „boxer” wyprodukowany przez Subaru – odznaczający się wyśmienitą kulturą pracy – zadebiutuje podczas 77. salonu samochodowego w Genewie w przyszłym miesiącu.

Japoński specjalista od samochodów z napędem na cztery koła – znany z produkcji aut o ponadprzeciętnych właściwościach trakcyjnych – pokaże podczas salonu cały układ napędowy.

Subaru od zawsze stawiało na silniki typu „boxer”, które są bardziej kompaktowe od jednostek rzędowych i zapewniają dużo niższy środek ciężkości. To z kolei redukuje przechyły nadwozia w szybko pokonywanych zakrętach oraz zwiększa precyzję prowadzenia i stabilność podczas nagłych zmian pasa ruchu przy większych prędkościach.


Silnik diesla typu „boxer” jest niezwykle sztywną jednostką, charakteryzującą się niskim współczynnikiem drgań i hałasów, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania wałka wyrównoważającego. Jednostka produkcji Subaru jest również bardzo kompaktowa, co w połączeniu z wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach oraz wysoką mocą w wyższych rejestrach tworzy bardzo wydajny system.

Silnik zostanie pokazany podczas konferencji prasowej Subaru, która odbędzie się 6 marca o godzinie 10:15.

źródło: Subaru / Moto Target

Leave A Comment