Renault Safrane

14 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Renault

Topowym modelem firmy Renault jest SAFRANE, którego pierwsza generacja pojawiła się w 1992 roku.


Ten luksusowy, bogato wyposażony pojazd jest bez wątpienia niedoceniany i stosunkowo rzadko znajduje nabywców. Dostępne są dwie wersje wyposażenia (RT i RXE) oraz dwa silniki. Oba zasilane są benzyną i mają po cztery zawory na każdy cylinder. Mniejsza jednostka o pojemności skokowej 2,5 litra osiąga moc 168 KM i moment obrotowy 211 Nm, co pozwala na bardzo dynamiczną jazdę. Prędkość maksymalna Safrane to 220 km/h a przyspieszenie do setki trwa 9,1 sekundy.


Drugi motor to 3,0 V6 o mocy 194 koni i momencie 267 Nm. Jego zastosowanie w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów sprawia, że auto do 100 km/h rozpędza się w czasie około 9 sekund a przyspieszać przestaje po uzyskaniu 225 km/h.


eFlagowa limuzyna Renault odznacza się bardzo eleganckim, klasycznym nadwoziem o długości prawie 480 centymetrów. W roku 1996 przeszło ono face lifting, dzięki któremu samochód stał się jeszcze dostojniejszy. Masywna karoseria pozbawiona została wszelkich zbędnych ozdobników i ekstrawagancji, które w tej klasie aut są wręcz niepożądane.


Wnętrze bez najmniejszych trudności mieści pięć osób, zapewniając im bardzo komfortowe warunki jazdy. Wygodne fotele nie powodują zmęczenia nawet podczas bardzo długich podróży. Są one obite wysokiej jakości welurem lub na życzenie skórą. Ergonomia kokpitu jest bardzo dobra a staranność montażu wszystkich elementów wnętrza stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażera czuwają przednie i boczne poduszki powietrzne a za przyjemny klimat odpowiedzialna jest seryjnie montowana klimatyzacja. Przestrzeń bagażowa pomieścić może od 455 do 1360 litrów w zależności od położenia tylnego oparcia.

Leave A Comment