Nissan 200SX

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Nissan Nowości

Zwolennikom szybkiej, sportowej jazdy firma Nissan zadedykowała model 200SX.


Występuje on w dwóch wersjach: A-CBE i A-CCE, które różnią się poziomem wyposażenia. Samochód zaopatrzono go w turbodoładowany, dwulitrowy silnik o mocy aż 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 265Nm. Wartości te uzyskiwane są przy następujących prędkościach obrotowych: 6400 i 4800. Sprint do setki zajmuje autu jedynie 7,5 sekundy a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Na każde przejechane sto kilometrów Nissan zużywa 13 litrów w mieście i niecałe 8, poza nim.


Wartości te dotyczą wersji z 5-biegową przekładnią manualną. Dostępny jest także 4-przełożeniowy automat, z którym 200SX uzyskuje prędkość 223 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 8,3 sekundy. Jazda miejska wymaga w tym przypadku zatankowania prawie 16 litrów na setkę. Na trasie z 65-litrowego zbiornika, benzyna znika w ilości 8,2 l/100km.


Nadwozie to dwudrzwiowe coupe o sportowej, agresywnej sylwetce. Z przodu znajdują się wąskie reflektory i równie wąska atrapa chłodnicy. Wyposażona w dwa, głębokie przetłoczenia maska silnika jest, jak przystało na auto o takim charakterze, bardzo długa. Dach płynnie przechodzi w dość stromo opadającą szybę tylną. Klapa bagażnika zaopatrzona została w spojler mający na celu dociskanie Nissana do jezdni przy większych prędkościach. Ponadto podnosi on niewątpliwie walory wizualne auta. Duże, szesnastocalowe koła wyposażono w niskoprofilowe opony o szerokości 205 milimetrów i aluminiowe felgi.


Nissan 200SXWnętrze posiada cztery miejsca, lecz wygodnie jeździć będą w nim raczej dwie osoby. Deska rozdzielcza przywodzi na myśl samochód o typowo sportowym zacięciu. Zaprojektowana i wykonana została bardzo starannie, dzięki czemu jej osługa nie sprawia kierowcy żadnych kłopotów. Skórzana kierownica posiada pionową regulację. Bardzo wysoki jest poziom wyposażenia seryjnego modelu 200SX. Obejmuje ono takie elementy, jak: klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, podgrzewane siedzenia kierowcy i lusterka oraz wiele innych.


Wersja A-CCE posiada skórzaną tapicerkę. Na bezpieczeństwem podróżujących czuwają poduszki powietrzne, napinacze pasów i oczywiście wzmocnienia karoserii. Bagażnik nie jest mocną stroną żadnego auta typu coupe. Tak też jest w przypadku Nissana, jego pojemność wynosi niecałe 300 litrów. Zawieszenie przednie, niezależne składa się z kolumn McPersona i sprężyn śrubowych. Niezależny, wielowahaczowy tył wyposażono w śrubowe sprężyny. Zębatkowa przekładnia kierownicza jest wspomagana. Hamulce obu osi są tarczowe, przy czym przednie, wentylowane. Blokowaniu kół zapobiega 3-kanałowy, sterowany elektronicznie ABS.

Leave A Comment