Land Rover Range Rover

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Land Rover Nowości

Pokazowym modelem firmy Land Rover jest luksusowy Range Rover, który może śmiało służyć jako limuzyna reprezentacyjna.
Do wyboru są dwie potężne, benzynowe jednostki napędowe o pojemnościach 4,0 i 4,6 litra, zasilane wtryskiem wielopunktowym.


Silnik 4,0 SE osiąga przy 4750 obr/min moc 190 KM a przy 2600 obr/min moment wynoszący 340 Nm. Takie wartości pozwalają rozpędzić Range Rovera do 187 km/h i przyspieszać nim do setki w niecałe 11 sekund. O tym, że jest to auto dla ludzi majętnych świadczyć może chociażby zużycie paliwa, które w mieście osiąga wartość ponad 20 litrów.


Range Rover 4,6 HSE może poszczycić się mocą 218 koni mechanicznych przy 4750 obr/min i maksymalnym momentem 400Nm (!) przy 2600 obr/min.
Osiągi tego samochodu zadziwią niejednego posiadacza szybkiego auta osobowego – sprint do setki zajmuje Range Roverowi jedynie 9,9 sekundy a prędkość wynosi równe 200 km/h. Jazda miejska wymaga tankowania 23 litrów po każdych 100 kilometrach; na szosie spalanie spada do 12,4 litrów na 100 km.


Land Rover Range RoverNapęd na obie osie przenoszony jest poprzez 4-stopniową skrzynię automatyczną z reduktorem. W razie potrzeby istnieje oczywiście możliwość zablokowania centralnego mechanizmu różnicowego. Nadwozie jest proste, klasyczne i eleganckie, choć chyba nie do końca zdradza wartość auta. Karoseria zasadniczo nie odbiega od znanego stylu firmy Land Rover. Wysoki prześwit, duże koła, masywne zderzaki i spokojna linia są znakami rozpoznawczymi tych pojazdów. Na zewnątrz konserwatyzm, wewnątrz komfort i najnowsze technologie – to najkrótszy opis Range Rovera.


Wnętrze tego 5-drzwiowego samochodu stanowi przybytek luksusu; wykonanie na najwyższym poziomie, materiały również. Wyposażenie seryjne zaspokaja wszelkie pragnienia – pełna elektryka, klimatyzacja, komputer pokładowy, podgrzewane fotele, instalacja radiowa z 10-głośnikami, skórzana tapicerka i wiele, wiele innych… Dopłaty wymagają jedynie elektryczny szyberdach i pamięć ustawienia foteli i lusterek. Deska rozdzielcza pomimo, że bardzo rozbudowana jest wyjątkowo funkcjonalna. Pojemność bagażowa wynosi 520 dm3 i można ją powiększyć przez złożenie asymetrycznie dzielonej kanapy.

Leave A Comment