Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Kia Spectra

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Następcą modelu Sephia jest Spectra. Pojazd ten reprezentuje firmę Kia W segmencie sedanów klasy średniej.
Spectra ma wiele cech wspólnych z modelem Sephia II. Przykładem może być tutaj kabina pasażerska, która w obu modelach jest niemal identyczna. Po zajęciu miejsca w samochodzie najbardziej rzuca się w oczy poprawa ergonomii i jakości wykonania.


W porównaniu z Sephią zastosowano tu lepsze materiały, również staranność ich montażu uległa znacznej poprawie. Przestronność wnętrza jest zadowalająca, bez większego trudu mieści ono pięć dorosłych osób. Oczywiście najlepiej czują się jadący na przednich siedzeniach, gdyż fotele zapewniają im całkiem niezły komfort.


Osoby o średnim wzroście nie powinny przy tym narzekać na brak przestrzeni na nogi i nad głowami. Estetycznie zaprojektowany kokpit jest bardzo ergonomiczny, więc jego obsługa nie powinna sprawić nikomu kłopotu. Nie bez znaczenia pozostaje tu czytelność tablicy rozdzielczej.


Kia Spectra Wyrazista stylistyka nadwozia zachowuje równowagę między dynamiką a elegancją. Przód samochodu odznacza się wyrazistą kratownicą i reflektorami o wyglądzie kryształu. Nie mniej wyrazisty jest tył, z charakterystycznymi światłami i stopniowaną klapą bagażnika.


Źródło napędu Spectry stanowi 1,6-litrowy, 16-zaworowy motor benzynowy. Przy 5500 obr/min uzyskuje on moc maksymalną 101 KM a przy 4500 obr/min moment o wartości 143 Nm. Przeciętne zużycie paliwa waha się między 8,0 a 8,3 litra na 100 kilometrów.

Leave A Comment