Aktualności

Kia Sephia

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Do napędu sedana, SEPHII służy benzynowa jednostka o pojemności skokowej 1500 cm3, która rozwija moc 88,4 KM przy prędkości obrotowej 5000 i moment 135 Nm przy 4000 obrotów.


Pozwala to na rozpędzenie ważącego 1063 kilogramy auta do 180 kilometrów na godzinę. Średnie spalanie benzyny wynosi 7,9 litra na sto kilometrów. Ten szesnastozaworowy silnik współpracuje z 5-przełożeniową skrzynią manualną. Sephia 1,5 posiada dwie wersje wyposażenia – RS i LS.
Czterodrzwiowe nadwozie jest mniej wyraziste niż w przypadku hatchbacka, czyli Shumy. Auto otrzymało owalne reflektory i szerokie zderzaki.


Szyba przednia o dużej powierzchni przechodzi łagodnie w linię dachu, a ten z kolei w okno tylne. Karoserię zaprojektowano w ten sposób, aby zminimalizować ilość wystających elementów, dzięki czemu zyskała niezłe walory aerodynamiczne. Światła tylne zachodzą lekko na boki auta, co poprawia widoczność w czasie jazdy.


Kia SephiaElementy takie, jak: klamki, zderzaki i lusterka pomalowane są w kolorze nadwozia. Niestety producent nie przewidział zastosowania praktycznych listew ochronnych, przez co lakier ulec może zarysowaniu.


Wnętrze zaprojektowano i wykonano estetycznie, lecz jakość użytych materiałów pozostawia nieco do życzenia. Deska rozdzielcza jest łatwa w obsłudze, a tablica wskaźników czytelna. Wygoda siedzeń nie wzbudza zastrzeżeń a w wersji LS zainstalowano podłokietnik. Pakiet elektryczny, regulacja kierownicy i wysokości fotela nie są niestety dostępne w podstawowej odmianie. Bagażnik Sephii do największych nie należy; mieści jedynie 293 litry.


Hamulce przednie wyposażone są w wentylowane tarcze a tylne w bębny. ABS wymaga dopłaty i współpracuje z tarczami obu osi. Zębatkowy układ kierowniczy jest standardowo wspomagany, co znacznie ułatwia manewrowanie autem.

Leave A Comment