Hyundai Grandeur

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Najbardziej luksusowym i prestiżowym modelem Hyundaia jest GRANDEUR XG.
Do jego napędu zastosowano jeden z czterech dostępnych silników. Podstawowy, 4-cylindrowy, rzędowy motor o pojemności 2000 cm3 osiąga moc 145 koni i rozpędza samochód do 185 km/h.


O dziesięć kilometrów szybsza jest wersja z sześciocylindrową jednostką widlastą. Przy pojemności skokowej 2500 cm3uzyskuje ona 173 konie mechaniczne. Dwudziestoczterozaworowy Grandeur 3,0 V6 ma moc 205 KM. Napęd przenoszony jest na koła przednie poprzez 4-stopniową przekładnię automatyczną. Prędkość maksymalna tego auta to 200 km/h a średnie zużycie paliwa wynosi prawie 13 litrów na setkę.


Największy dostępny silnik to 3,5 V6 o mocy maksymalnej 225 koni mechanicznych.
Nadwozie charakteryzuje się dostojną, konserwatywną sylwetką. Długość prawie pięciu metrów sprawia, że Hyundai należy do aut klasy wyższej. Trójbryłowa, klasyczna karoseria jest konstrukcyjnie spokrewniona z Mitsubishi Debonair.


Hyundai GrandeurZ przodu uwagę zwracają duże reflektory i potężna, chromowana atrapa chłodnicy. Światła tylne są także pokaźnych rozmiarów, zachodzą przy tym lekko na boki auta. Wnętrze jest niezwykle komfortowe – wyposażenie obejmuje takie elementy, jak skórzana tapicerka czy podwójna klimatyzacja. Zastrzeżeń nie wzbudza również przestronność auta, ponieważ miejsca jest dosyć – zarówno na przednich jak i tylnych siedzeniach. Fotele zapewniają wygodną podróż nawet na długich odcinkach. Całości dopełnia elektryczna regulacja szyb, lusterek oraz siedzeń. Bagażnik Hyundaia mieści 460 litrów ładunku.


Niezależne zawieszenie wszystkich kół składa się z przednich kolumn McPersona oraz tylnych, podwójnych wahaczy poprzecznych ze sprężynami śrubowymi. Obie osie wyposażono w stabilizatory. Za skuteczność hamowania odpowiedzialne są tarcze czterech kół i system ABS.

Leave A Comment