Aktualności

Hyudani H1

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Hyundai Nowości

yundai H1 występuje w wersji VAN i WAGON. Odmiana Van jest autem towarowo-osobowym dostępnym w dwóch wersjach, które różnią się długością i ilością miejsc. Podstawowy ma rozstaw osi 281 cm i mieści trzy lub pięć osób.


Przedział bagażowy ma pojemność 4,63 m3 w wersji trzymiejscowej i 2,53 m3 w pięciomiejscowej. Maksymalna długość przewożonego ładunku wynosi odpowiednio 2,2 i 1,2 metra a ładowność 1363 lub 1303 kilogramy. Przedłużona wersja ma rozstaw osi wynoszący 308 cm i występuje w odmianie 3- lub 5-osobowej. Przestrzeń bagażowa w pierwszym przypadku ma długość 255 cm a objętość 5,72 m3. Auto wyposażone w pięć miejsc mieści 3,46 m3 a jego bagażnik ma długość 156 cm. Ładowność wynosi odpowiednio 1323 i 1263 kilogramy.


Hyundai H1 w wersji WAGON dostępny jest z podstawowym i zwiększonym rozstawem osi. Wynoszą one odpowiednio 281 i 308 centymetrów. W pierwszym przypadku auto może być wyposażone w siedem lub dziewięć miejsc. Przedłużony H1 zabiera do dziewięciu osób.


Hyundai H1Do napędu H1 służy 2,5 litrowy diesel o mocy 80 koni mechanicznych przy prawie 4000 obrotów na minutę. Zapewnia to autu prędkość maksymalną 145 kilometrów na godzinę. Poza miastem spala około 8,5 litra na setkę. Z silnikiem współpracuje pięciobiegowa skrzynia mechaniczna. Zawieszenie przednie jest niezależne i stabilizowane a tylne zależne. Zębatkową przekładnię kierowniczą seryjnie wyposażono we wspomaganie. Układ hamulcowy składa się z tarcz przednich i tylnych bębnów. H1 charakteryzuje się płynną, lekko zaokrągloną linią. Przód samochodu zdominował oczywiście (typowo dla Hyundaia) olbrzymi, zaopatrzony w duże wloty powietrza zderzak. Podłużne reflektory zostały siłą rzeczy umieszczone stosunkowo wysoko. Samochód wyposażony jest w czworo drzwi, dwoje na przodzie, jedne, przesuwne z prawej strony auta i dużą, wysoko unoszoną klapę tylną.


Przestronne wnętrze zapewnia podróżującym dobre warunki jazdy. Fotele są wygodne a jakość materiałów i wykończenia nie wzbudza zastrzeżeń. Deskę rozdzielczą zaprojektowano przejrzyście i funkcjonalnie. Kierownica ma możliwość regulacji. Przestrzeń bagażową ukształtowano foremnie, co znacznie ułatwia rozmieszczenie towarów. Załadunek uprzyjemnia niski próg i wspomniane wcześniej wygodne drzwi i klapa.

Leave A Comment