Dlatego warto wybrać auto poleasingowe?

4 maja 2023
Bez kategorii, Leasing Nowości

W dzisiejszych czasach, zakup nowego samochodu z salonu może być dla wielu osób zbyt dużym wydatkiem. W takiej sytuacji, wiele osób decyduje się na zakup samochodu poleasingowego. Dla niektórych może to być trudna decyzja, ponieważ pojawiają się obawy związane z historią i kondycją pojazdu. Jednakże, istnieje wiele zalet, które przemawiają na korzyść wyboru samochodu poleasingowego, szczególnie w STORE – salonie z używanymi autami zweryfikowanymi przez ekspertów.

Cena

Jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać samochód poleasingowy, jest cena. W porównaniu z modelem nowym, samochody poleasingowe są zazwyczaj tańsze, a różnica w cenie może wynosić nawet kilkanaście procent. Jest to szczególnie atrakcyjne dla małych i średnich firm, które szukają oszczędności bez konieczności rezygnacji z jakości.

Na stronie STORE VW FS można znaleźć ofertę Skody Rapid z 2019 r. Przy minimalnej opłacie wstępnej wynoszącej 10% i rocznym limicie kilometrów 10 tyś otrzymujmy ratę w wysokości 1 429 zł miesięcznie netto*. Liczba rat wynosi – 36 miesięcy a wartość pojazdu 62 521 zł netto* z finansowaniem. STORE to salon aut poleasingowych Warszawa, gdzie znajdziesz najpopularniejsze, pewnie i sprawdzone auta używane grupy Volkswagen dostępne w atrakcyjnym finansowaniu.

Niski przebieg

Samochody poleasingowe mają zazwyczaj relatywnie niski przebieg, ponieważ były używane przez korporacje lub instytucje, gdzie ich użytkowanie było kontrolowane i ograniczone do pewnych zadań służbowych. Auta były serwisowane w ASO. Dzięki temu, samochody poleasingowe są w dobrym stanie technicznym, co może przyczynić się do dalszych oszczędności. W STORE znajdziesz młode samochodu używane z pewną ich historią.

Dobrze wyposażone

Samochody poleasingowe są zazwyczaj wyposażone w wiele opcji dodatkowych, co pozwala na znalezienie modelu z najlepszym wyposażeniem w stosunku do ceny. Dzięki temu, firmy mogą otrzymać samochód z bogatszym wyposażeniem niż w przypadku zakupu nowego modelu w tym samym przedziale cenowym.

Wartość odsprzedaży

Ze względu na niski przebieg i dobre wyposażenie, samochody poleasingowe utrzymują zazwyczaj wartość odsprzedaży na stosunkowo wysokim poziomie. Dlatego zakup samochodu poleasingowego może być dobrym wyborem na dłuższą metę.

Wspieranie zrównoważonego rozwoju

Wybierając samochód poleasingowy, można wspierać zrównoważony rozwój poprzez wykorzystanie istniejącego zasobu samochodów, zamiast produkowania nowych. Ponadto, w przypadku zakupu samochodu poleasingowego, często oferowana jest możliwość wymiany na nowszy model, co umożliwia częstsze aktualizowanie floty bez konieczności sprzedaży lub wymiany całych flot.

Podsumowując, wybór samochodu poleasingowego może być korzystny dla firm, które szukają dobrego stosunku jakości do ceny, a także chcą wspierać zrównoważony rozwój. Dzięki niskim kosztom, dobremu stanowi technicznemu i wyposażeniu, samochody poleasingowe są dobrym wyborem dla firm, które potrzebują nowych samochodów, ale chcą oszczędzać. Volkswagen Financial Services to firma numer 1 jeśli chodzi o leasingu aut Volkswagen Auto Group**.

*Stan na dzień 20.04.2023r.

** Źródło: SAMAR, CEPIK; LEASING/CFM – rejestracje 2023

Leave A Comment