Jakie żarówki świateł mijania są najlepsze?

11 października 2021
Bez kategorii, Nowości

Najważniejszym zadaniem żarówki samochodowej jest oświetlenie jezdni i jej otoczenia – tak, by pojazd, którym się poruszasz, był widoczny na drodze oraz żebyś widział, co się wokół Ciebie dzieje. Jest to szczególnie istotne podczas jazdy nocą w lub warunkach pogorszonej widoczności. Bardzo ważny jest zatem dobór odpowiednich żarówek, które będą skutecznie spełniały swoje zadanie. Jakie żarówki świateł mijania są najlepsze? Które wybrać, by cieszyć się ich działaniem?

Światła mijania w samochodzie

Światła mijania, tzw. światła krótkie, mogą być włączone w samochodzie przez całą dobę, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. W ciągu dnia możesz je zastąpić przeznaczonymi do tego światłami dziennymi. Świateł mijania bezwzględnie należy używać od zmierzchu do świtu, w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (np. w czasie deszczu, śnieżycy, mgły), w tunelach, w czasie holowania oraz od świtu do zmierzchu, jeśli auto nie posiada świateł do jazdy dziennej. Samochody przystosowane do jazdy po europejskich drogach posiadają asymetryczne światła mijania, które w mniejszym zakresie oświetlają prawą stronę jezdni, aby zmniejszyć oślepianie kierowców nadjeżdżających z przeciwka.

Ustawianie świateł mijania

Poprawne ustawienie świateł mijania jest niezwykle ważne zarówno z punktu widzenia przepisów, jak i bezpieczeństwa. Źle ustawione światła będą oślepiać innych kierowców (np. gdy snop światła skierujesz zbyt wysoko) albo nie będą dostatecznie dobrze doświetlać jezdni (np. gdy snop światła skierowany jest zbyt nisko). Wiele samochodów posiada pokrętło regulacji wysokości ustawienia świateł mijania. Nowsze samochody mają możliwość automatycznego poziomowania, a starsze posiadają taką regulację przy reflektorach.

Poprawność ustawienia świateł mijania najlepiej oceni wykwalifikowany pracownik stacji kontroli pojazdów w trakcie badania technicznego samochodu. Koszt rutynowego sprawdzenia poprawności ustawienia świateł mijania w warsztacie zwykle jest niewielki, podobnie jak koszt ustawienia świateł. Na bieżąco warto pamiętać o sprawdzaniu ustawienia świateł po każdej samodzielnej wymianie żarówki świateł mijania oraz po wymianie całego reflektora.

Żarówki halogenowe HB3

Podstawowym źródłem światła w każdym samochodzie są żarówki reflektorowe. Stosowane są one również w światłach mijania. Kierowcy chętnie wybierają żarówki halogenowe, np. takie jak żarówka HB3, która montowana jest przede wszystkim w światłach mijania oraz światłach drogowych, a więc w przednich reflektorach samochodowych. Żarówki halogenowe można łatwo rozpoznać po tym, że na opakowaniu są oznaczone literą H. Zwykle posiadają moc znamionową 60 W i pracują przy napięciu 12 V. Na rynku dostępne są również żarówki o mocy 65 W oraz nowoczesne technologicznie, dające nawet do 120% więcej światła. Żarówka HB3 posiada homologację E4 i montowana jest w reflektorach wielu samochodów popularnych marek takich jak Honda, Mercedes, Nissan, Fiat, BMW czy Audi.

Żarówki halogenowe H4

Jedną z popularniejszych żarówek halogenowych jest również żarówka H4, np. Osram H4. Standardowe żarówki H4 są wyposażone w dwa żarniki i posiadają moc 55 W oraz wydajność świetlną na poziomie około 1000 lumenów. Dostępne są również żarówki tego typu o mocy 70 W. Trwałość standardowych żarówek H4 waha się w granicach 350-700 godzin pracy.

Żarówki H4 posiadają zainstalowaną metalową płytkę, której celem jest przysłanianie światła emitowanego przez włókno. Pozwala to uniknąć oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Żarówki H4, np. Osram H4, znajdują swoje zastosowanie w wielu modelach samochodów, które jeżdżą po naszych drogach. Warto wspomnieć, że samochodowe żarówki halogenowe Osram H4 Ultra Life charakteryzują się trwałością nawet do czterech razy dłuższą niż w przypadku standardowych żarówek halogenowych. Można je kupić w sklepie internetowym Metler.

Najjaśniejsze żarówki H7

Ciekawym produktem, który możesz wykorzystać w swoim samochodzie, są żarówki halogenowe Osram generacji Night Breaker Laser. Są to najjaśniejsze samochodowe żarówki halogenowe marki Osram. Znajdziesz je w milionach samochodów i motocykli na całym świecie, ponieważ znakomicie przechodzą wszelkie testy techniczne. Ich niezaprzeczalną zaletą jest bardzo dobre oświetlanie drogi. Znane są ze swojej niezawodności i trwałości, co doceniają miliony zadowolonych użytkowników dróg.

Osram Night Breaker H7 Laser to synonim silnego światła halogenowego dedykowanego dla wymagających użytkowników dróg. Żarówki tego typu świecą do 150% jaśniej w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi. Zapewniają nawet do 150 m dłuższy snop światła oraz do 20% bielsze światło. Ta spektakularna poprawa widoczności jezdni oznacza, że kierowca szybciej zidentyfikuje przeszkodę na drodze oraz szybciej na nią zareaguje. Żarówka skutecznie zapewnia maksymalny komfort w czasie jazdy i nie powoduje zmęczenia. Jej podwyższona moc zapobiega ściemnianiu światła na drodze. Dodatkowo, żarówka Osram Night Breaker H7 Laser mile zaskakuje nowoczesnym designem z laserowym grawerunkiem nazwy produktu. To zdecydowanie produkt, na który czekałeś!

Leave A Comment