Czy warto kupować nowe auto latem?

25 lipca 2018
Bez kategorii, Nowości

Kupowanie nowego auta wbrew pozorom może okazać się korzystniejsze niż w przypadku używanego. W ten sposób nie narażamy się na konieczność nagłych napraw zużytych już podzespołów, a przez pierwsze kilka lat oszczędzamy, korzystając z gwarancji. Do ustalenia pozostaje pora zakupu. Dlaczego warto podjąć taką decyzję latem?

Radość i bezpieczeństwo w trakcie urlopu

Latem tradycyjnie wybieramy się na urlop. Według badania Mondial Assistance w zeszłym roku aż 70% osób spędzających wakacje w kraju i 27% wybierających odpoczynek za granicą zdecydowało się na podróż własnym autem (źródło). Niewiele osób mogłoby sobie pozwolić na zakup nowego samochodu z powodu planowanego wyjazdu, jednak przymierzając się do wymiany auta, warto rozważyć właśnie okres przedurlopowy.

Po pierwsze dłuższy wyjazd stanowi doskonałą okazję do wypróbowania poza miastem. Z pewnością sama radość z podróży, które bywają długie i męczące, stanie się większa. Ponadto warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Jak twierdzi policja, większość niebezpiecznych wypadków odbywa się wbrew pozorom przy dobrej, słonecznej pogodzie, gdy uczestnicy ruchu drogowego mają tendencję do szybszej jazdy i podejmują bardziej odważne decyzje (źródło). Nowe auta są wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, co sprawi, że wyjazd urlopowy także stanie się bardziej bezpieczny.

Nie tylko zimowe wyprzedaże – letnie oferty producentów

W obiegowej opinii na nowe auto najkorzystniej „polować” pod koniec roku, gdy producenci rozpoczynają wyprzedaże poprzedniego rocznika. Dzięki temu oszczędzamy kilka tysięcy złotych. Z drugiej strony, myśląc przyszłościowo, warto wziąć pod uwagę, że auto w pewnym momencie będziemy chcieli sprzedać, a dodatkowy rok w metryce nie będzie w tym przypadku atutem.

Przede wszystkim warto jednak zapoznać się z letnimi ofertami producentów. W trakcie obecnych wakacji na uwagę zasługuje propozycja Hondy. Wygodne, idealne na rodzinne wakacje SUV-y – modele CR-V i HR-V możemy nabyć z rabatem wynoszącym odpowiednio aż 10 i 5 tysięcy złotych. Oba auta zostały wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa – CTBA odpowiada za automatyczne hamowanie, gdy nastąpi ryzyko kolizji. W trakcie dłuższych, męczących podróży przydać się może system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu.

Rabaty przygotowane przez Hondę obejmują także popularny model Civic. Wybierając model z dynamicznymi i oszczędnymi silnikami benzynowymi VTEC TURBO klient oszczędza 5 tysięcy złotych w przypadku pojemności 1.0 l lub 7 tysięcy złotych przy pojemności 1.5 l. Czy rzeczywiście warto czekać na zimową wyprzedaż roczników?

Wygoda i komfort, gdy podróżujemy najwięcej. Dobry test przed zimą

Większość z nas najdłuższe podróże własnym autem odbywa właśnie w okresie letnim, gdy wybieramy się na weekendowe, a także dłuższe wyjazdy. To okazja do przetestowania nowego auta – poza tym kupując wygodnego SUV-a, zapewniamy większy komfort rodzinie. Z kolei dynamicznym kompaktem, takim jak Civic, szybciej dotrzemy na urlop (oczywiście bez przekraczania prędkości dozwolonej przepisami).

Podjęcie decyzji o wymianie auta latem stanowi także dobrą okazję do zapoznania się z nowym nabytkiem przed zimą, gdy warunki drogowe będą trudniejsze. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniej doświadczonych kierowców.

Leave A Comment