Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nowy samochód na kredyt – taniej niż się wydaje!

25 lipca 2018
Bez kategorii, Nowości

Nie zawsze możesz pozwolić sobie na zakup nowego auta za gotówkę. Zamiast jednak korzystać z wypożyczalni, wynajmować auto na godziny czy pożyczać od znajomych, możesz zdecydować się na jeszcze inne rozwiązanie. Nowy samochód na kredyt kupisz w ramach programu SEAT Financial!

Nowy samochód na kredyt – taniej się nie da

Zainteresowani nowym samochodem na kredyt najczęściej poszukują jak najniższej miesięcznej raty. To właśnie dla nich SEAT Financial Services opracował Kredyt Moc Niskich Rat, którego kalkulacja oparta została na rynkowej wartości końcowej pojazdu. W związku z tym, w czasie trwania zobowiązania (max. do 48 miesięcy) płaci jedynie za utratę wartości samochodu w okresie użytkowania, co powoduje, że raty są naprawdę niskie. Nowy samochód na kredyt wcale nie musi być nie lada wyzwaniem. Przekonaj się!

Kredyt samochodowy na SEAT – na Ibizę na przykładach

„Miejskie auto stworzone do wielkich rzeczy” – tak między innymi reklamowany jest SEAT Ibiza. Model ten ma silnik o poj. 1,0 TSI i mocy 95 KM i 5-stopniową, z manualną skrzynią biegów, w wersji wyposażenia Full LED – kosztuje 57 700 zł. Tymczasem w Kredycie Moc Niskich Rat można go nabyć już od 513 zł za miesiąc. W tym celu należy wziąć kredyt:

  • na 48 miesięcy,
  • wpłacić 30 proc. wartości pojazdu jako wkład własny i
  • zdecydować się na 10 tys. km rocznego limitu przebiegu.

Rata jak widać jest nieduża, jednak limit kilometrów może ograniczać wielu kierowców. Można jednak go zwiększyć nawet do 40 tys. km, co zadowoli z pewnością tych, którzy mają zamiar przemierzać naprawdę spore odległości.

Natomiast ustawienie limitu kilometrów na 20 tys. km, przy jednoczesnym zachowaniu pozostałych parametrów kredytu sprawi, że rata wzrośnie do 550 zł. Gdyby skrócić okres kredytowania do 36 miesięcy, rata podskoczyłaby do 570 zł, co będzie stanowiło 1 proc. wartości pojazdu. To najbardziej optymalne ustawienie kredytu.

Nowy samochód na kredyt – kalkulator pomoże ci wyliczyć ratę

Wszystkie powyższe wyliczenia wykonasz na kalkulatorze kredytowym, który jest dostępny w ramach programu SEAT Financial Services. Dzięki niemu przed wizytą w salonie samochodowym poznasz koszty finansowania na kredyt nowego SEAT-a, co znacznie ułatwi podjęcie decyzji o zaciągnięciu zobowiązania. Jego obsługa nie jest skomplikowana i z pewnością poradzi sobie z nią każdy zainteresowany kredytem.

Jakie opcje na zakończenie kredytu?

W związku z nowoczesnym sposobem wyliczania rat, po zakończeniu umowy kredytowej przychodzi czas na rozliczenie auta. W tym momencie masz do wyboru 3 opcje:

  • możesz spłacić pozostałą wartość samochodu jednorazowo,
  • posiłkując się innym kredytem, możesz też spłacać ją dalej w miesięcznych ratach,
  • ostatnim rozwiązaniem jest zaś oddanie auta w rozliczeniu do firmy, która finansowała kredyt.

Ta ostatnia opcja to świetny wybór dla wszystkich tych, którym przede wszystkim zależy na możliwości korzystania z nowego i w pełni sprawnego samochodu na gwarancji. Dzięki niej bowiem, oddając dotychczas używane auto nie martwisz się o jego sprzedaż i natychmiast możesz wziąć nowy model SEAT-a, w tak samo skonstruowanym kredycie – podpisując nową umowę. W rezultacie za niewielkie pieniądze wpłacane miesięcznie, stale masz do dyspozycji nowoczesny pojazd.

Leave A Comment