Jak rozpoznać, czy wtryskiwacze benzynowe wymagają czyszczenia

6 marca 2018
Bez kategorii, Nowości

Wtryskiwacze paliwa to jedne z najważniejszych części układu zasilania silnika benzynowego. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest, żeby zachować je w jak najlepszym stanie: tak samo, jeśli chodzi o sam stan materiału, z jakich są wykonane, jak i o ich czystość, która znacznie wpływa na pracę silnika. Dowiedz się, w jaki sposób rozpoznać, że należy wyczyścić wtryskiwacze i kiedy warto użyć preparatu do czyszczenia wtrysków benzyny.

Problemy z rozruchem

W momencie, kiedy do rozruchu należy podchodzić kilka razy, warto się zastanowić, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Powodów może być wiele, ale właśnie jedną z możliwości jest zabrudzenie wtryskiwaczy.

Nie trzeba nikomu mówić jak ważne jest, by rozruch silnika następował w szybki i płynny sposób. Jeśli pojawia się z tym problem – tak samo w przypadku zimnego, jak i gorącego rozruchu, z dużą dozą prawdopodobieństwa może to być wina zbyt brudnych wtryskiwaczy.

silnik-benzynowy-honda

Nierówna praca silnika

Innym problemem, który mógłby wymagać użycia preparatu do czyszczenia wtrysków benzyny, jest moment, kiedy silnik zachowuje się w nieoczekiwany sposób podczas przyspieszania.

Objawami tego problemu mogą być problemy z osiąganiem wyższych prędkości obrotowych silnika oraz nierównomierne przyspieszanie połączone z „szarpaniem silnika” oraz nierówna praca silnika na niskich obrotach. Nie da się ukryć, że są to niezwykle niepokojące zachowania silnika, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Właśnie dlatego warto jak najprędzej się tym zainteresować i podjąć odpowiednie kroki. Pomocny w takich przypadkach może być profesjonalny preparat do czyszczenia wtryskiwaczy taki jak TEC 2000. Poprawia on rozpylanie oraz wielkość i kształt strumienia wtryskiwanego paliwa. Ponadto redukuje zużycie cylindrów oraz niweluje zbieranie się osadów w katalizatorze, a także znacznie redukuje emisję spalin oraz utrzymuje w czystości zawór EGR.

1 Comments

Leave A Comment